Perugia: 52 letni Polak napadał na przechodniów próbując ukraść im auto

Perugia: policja aresztowała 52-letniego Polaka, który dwukrotnie zaatakował przechodniów próbując ukraść ich samochody.

Do pierwszego napadu doszło 31 października w Ponte San Giovanni. Napastnik zaobserwował, że z samochodu wysiadł starszy mężczyzna udając się do domofonu w sąsiednim budynku i pozostawił drzwi otwarte. Korzystając z okazji Polak wślizgnął się do auta i nie zwracając uwagi na żonę kierowcy, która siedziała w samochodzie, ruszył szybko na ulicę próbując uciekać. Na szczęście interweniował przechodzień, który pomógł starszemu mężczyźnie zatrzymać auto i wyciągnąć złodzieja z samochodu. Napastnik groził im jeszcze nożem, po czym zbiegł. Świadek zdarzenia pobiegł jednak za przestępcą wzywając policję.

Niedługo po tym zdarzeniu, 52 letni Polak próbował kolejnej napaści w dzielnicy Fontivegge. Mężczyzna chciał wyrwać kluczyki kobiecie, która dopiero co wysiadła z samochodu. Krzyki kobiety usłyszeli funkcjonariusze Policji Postale, którzy wybiegli na ulicę i unieruchomili napastnika zanim udało mu się odjechać.

Zatrzymany Polak nie ma stałego zamieszkania, kilkakrotnie był już zatrzymywany z powodu jazdy po spożyciu alkoholu i włamań. Tym razem mężczyzna został przewieziony do więzienia.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *