Forlì: 19 letni polski student wpadł z 5 piętra do szybu windy. Cudem uratowany

Do wypadku doszło w piątek po godzinie 21.15 w domu studenckim „Tower Campus” przy Corso della Repubblica 171/b w  Forlì.

Jak podają lokalne media trzech polskich studentów z wymiany europejskiej jadąc windą zatrzymali się na 6 piętrze, jeden z nich wyszedł po czym zjechali windą na 5 piętro. Jednak winda w pewnym momencie zatrzymała się nie docierając całkowicie na 5 piętro. Studenci siłą otworzyli drzwi zewnętrzne by wydostać się z windy, jeden z nich wskoczył na poziom 5 piętra tam gdzie miała zatrzymać się winda, drugi  chłopak natomiast podczas skoku zahaczył się kurtką i zamiast wskoczyć w te same miejsce spadł do szybu windy… Spadając w dół przez 5 pięter, Polak cudem przeżył wypadek, prawdopodobnie dzięki wielu kablom w szybie windy, które amortyzowały w znacznym stopniu upadek.

Na miejsce przybyła policja, straż pożarna i karetka pogotowia, na szczęście 19 latek uszedł z życiem i nie odniósł ciężkich obrażeń poza rękami którymi ratował się podczas spadania w dół chwytając się kabli. W chwili obecnej winda jest zamknięta w oczekiwaniu na dochodzenie i kontrole prowadzone  przez organy techniczne. Pierwsze kontrole nie ujawniają anomalii związanych z jej konserwacją. ​​Nie jest wykluczone, że niespodziewane zatrzymanie się windy spowodowali sami chłopcy, być może przypadkowo, lub – jak podejrzewają włoskie media – aby pochwalić się brawurowym wyczynem.

Sprawą zajęła się jednak Prokuratura.

.

.

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka strony Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura 
One thought on “Forlì: 19 letni polski student wpadł z 5 piętra do szybu windy. Cudem uratowany

  1. Tomadz

    Moj syn jest tym któremu udało się wyskoczyć jego przyjaciel ( w dobrym rozumowaniu tego słowa) spadł .Dla 19 letnich chłopaków wysportowanych sprawnych taki skok BŁACHOSTKA .Boli końcówka tego artykułu „że chcieli dokonać jakiegoś wyczynu „. Znam SYNA i POSzODOWANEGO dobre chłopaki kolegują się od gimnazjum ( są w 4 technikum) Syn napisał ” Tato widziałem jego oczy po upadku widziałem jak spadał ,próbowałem go złapać „PRZYJACIELE” Szacunek dla RYBY ŻE ŻYJE

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *