I Festiwal Piosenki Polonijnej dla Dzieci i Młodzieży w Austrii

W dniu 17 listopada odbył się w Linzu I Festiwal Piosenki Polonijnej dla Dzieci i Młodzieży w Austrii poświęcony 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Imprezę moderowała Beata Kiebuła a organizatorem było Polskie Radio w Górnej Austrii, patronat nad Festiwalem objęła Ambasada RP w Austrii oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

 

Celem festiwalu była popularyzacja polskich piosenek w środowisku polonijnym wśród dzieci i młodzieży w Austrii. W przeglądzie polskiej piosenki wziąło udział 14 wykonawców w III kategoriach wiekowych, których jury w składzie: Sabina Zapiór, Anna Krauze i Iwona Semik wyróżniła statuetkami za pierwsze 3 miejsca i nagrodami:

 

 

występ w XI Zlocie i Igrzyskach Polonijnych w Górnej Austrii, występ podczas Balu Karnawałowego dla dzieci, występ podczas Mikołajek i paczkę, Voucher Szkoły Spiewu „Pasion Artists”oraz książkami, które każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę.

I kategoria:

1 miejsce: Maria Suwaj

2 miejsce: Victoria Zdanowska

3 miejsce: Szymon Swierk

wyróżnieni: Milena Wiatrak, Oliwia Baran

II kategoria:

1 miejsce: Laura Maria Mleczko

2 miejsce: Chantal Angelie Bogojlo

3 miejsce: Milena Milkowska

wyróżnieni: Veronica Kubas, Kaja Kużnik, Julia Olivia Olszynka

III kategoria:

1 miejsce: Julia Zaleska, Natalie Zając

3 miejsce: Nikola Tatar.

 

Dziękujemy Sabinie Zapiór ze Szkoły Śpiewu „Pasion Artists” za udział jej wychowanków w festiwalu, który dostarczył niebywałych emocji i wrażeń oraz dzieciom i rodzicom.

 

W dniu 2 grudnia na antenie Polskiego Radia w Górnej Austrii usłyszycie Państwo relację z tej imprezie. Już teraz zapraszamy za rok, w dniu 16 listopada odbędzie się II Festiwal Piosenki Polonijnej dla Dzieci i Młodzieży w Austrii.

 

Tekst i zdjęcia: Julian Gaborek
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

84 − 74 =