Polska – Portugalia. Biało-Czerwoni zagrają z aktualnym mistrzem Europy w ramach Ligii Narodów

We wtorek 20 listopada wieczorem o 20.45 Biało-Czerwoni zagrają na wyjeździe z aktualnym mistrzem Europy – Portugalią.

Będzie to ostatnie spotkanie Polaków w ramach Ligii Narodów. Sytuacja w naszej grupie została rozstrzygnięta już wcześniej – nasz dzisiejszy rywal wygrał grupę i zapewnił sobie awans do final four.

Polska natomiast, która okazała się najsłabszą drużyną, spadnie do słabszej dywizji B. Nasi piłkarze w poprzednich meczach dwa razy przegrali w Polsce : z Portugalią (2:3) i z Włochami (0:1), oraz zremisowali z Włochami (1:1) na wyjeździe.

Dzisiejszy mecz nie jest jednak spotkaniem o przysłowiową pietruszkę. Wygrana lub remis z Portugalią pozwoli Polakom -kosztem Niemiec – pozostać w gronie dziesięciu najlepszych drużyn, które znajdą się w pierwszym koszyku podczas losowania grup eliminacji do Mistrzostw Europy 2020. Losowanie odbędzie się już 2 grudnia w Dublinie. Dzisiejsze spotkanie jest szóstym meczem Polaków z Jerzym Brzęczkiem w roli trenera (ostatnie pięć występów zakończyło się dwoma remisami i trzema porażkami). Wiadomo , że nie zobaczymy dzisiaj na murawie najlepszych snajperów – Roberta Lewandowskiego (kontuzja) i Cristiano Ronaldo.

Korespondencja: Józefina Plesner
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.