Campiglia dei Berici (Vicenza): obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości w Polskiej Ludotece Rodzinnej

10 listopada 2018 w miejscowości Campiglia dei Berici (VI) Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego „Polska Ludoteka Rodzinna” świętowało setną rocznicę niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Jak zwykle było bardzo rodzinnie i „biało-czerwono”.  Dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Wspólnota Polska oraz wysiłkowi kilkorga rodziców tego popołudnia można było zaproponować przybyłym dzieciom i ich rodzinom gry, zabawy i warsztaty związane z Polską i obchodami święta niepodległości.

Zorganizowano  warsztaty tematyczne dla dzieci i młodzieży związane z historią Polski oraz prawdziwego polskiego grilla. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, by w ten sposób symbolicznie połączyć się z Polonią rozsianą na całym świecie oraz z Polakami mieszkającymi w kraju. Wszystkie dzieci na zakończenie otrzymały okolicznościowe torby z upominkami ufundowane przez SWP.

Projekt  „Urodziny Biało-Czerwonej”  współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach konkursu „Godność. Wolność. Niepodległość” – wsparcie szkół i organizacji polonijnych oraz szkół w systemie oświaty w kraju zamieszkania prowadzących nauczanie języka polskiego i innych przedmiotów w języku polskim w organizowaniu obchodów setnej rocznicy niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

80 + = 88