Modern Farmhouse – coraz popularniejszy trend aranżacji wnętrz

Przytulne wnętrza, pełne swojskości, naturalności i ciepła to kolejny trend, który pojawia się w naszych salonach.

 

Przytulne wnętrza, pełne swojskości, naturalności i ciepła to kolejny trend, który pojawia się w naszych salonach. Stęskniliśmy się nieco właśnie za takimi po latach przodowania minimalizmu i surowości. Nie da się ukryć, że styl skandynawski i ten nowoczesny królował trochę za długo. Dzisiaj jesteśmy znowu żądni domowego, a nie sterylnego klimatu. Odpowiedzią na takie potrzeby jest styl Modern Farmhouse, który wyczekiwany powraca do nas w odświeżonej odsłonie.

 

Co mówią eksperci?

 

Moda na sterylne biele i szarości odchodzi już do lamusa. Wraca za to urozmaicony styl klasyczny oraz eklektyzm w nowym wydaniu. Hitem już niebawem będzie jednak Modern Farmhouse, który już teraz gości na pokazach najlepszych aranżacji wnętrz, a jego charakterystykę zamieszcza niejeden blog o dekoracji wnętrz. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Po czasach, w których w Farmhouse zakochały się niemalże wszystkie amerykańskie gospodynie domowe, przyszła pora na podbicie rynku całego świata. W nowej odsłonie styl ten wydaje się niezwykle przytulny, ale i praktyczny. Przypomina aranżacje rodem z wiejskich domków, ale za to w nowoczesnej, nieoczywistej odsłonie. Modą można się bawić i Modern Farmhouse jest tego świetnym przykładem.

 

 

Aranżacje w stylu Modern Farmhouse

 

Nie ma wątpliwości, że Modern Farmhouse to połączenie stylu klasycznego, prowansalskiego, retro, industrialnego i skandynawskiego. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Ma być miło i wygodnie, po prostu domowo. Materiały, jakie wykorzystuje się do stworzenia takiej aranżacji, to przede wszystkim drewno, ale też naturalny kamień, cegła i beton. W dodatkach króluje zaś porcelana i szkło oraz czarna stal.

Jeśli weźmiemy pod uwagę kolorystykę takich aranżacji, zauważymy, że wykorzystywana jest cała paleta barw. Nie można powiedzieć, by wnętrza były nudne. Znajdziemy tu uniwersalną biel, ale też czerń, pudrowe róże, beże, błękity, złoto, granat, bordo czy camel. Na pewno stawia się na kolory w tonacji nieco przygaszonej, zamiast tych intensywnych.

Niebagatelną rolę odgrywają dodatki, które w aranżacji Modern Farmhouse tworzą główną dekorację. Niejeden blog o dekoracji wnętrz wskazuje, że w takich przestrzeniach nie może zabraknąć lampionów, świeczników, ramek z rodzinnymi zdjęciami, poduch, pledów, kocyków, serwet, wiklinowych koszy czy elementów porcelanowej zastawy.

Można śmiało powiedzieć, że Farmhouse wprowadza mały rozgardiasz do naszych wnętrz, ale wszystko jest tutaj dokładnie przemyślane. Nie ma mowy o bałaganie, chociaż rzeczywiście często mnogość dodatków może kojarzyć się z przepychem i gromadzeniem niepotrzebnych bibelotów. Pamiętajmy jednak, że każdy element ma być spójny i na pewno nieprzypadkowy. Tylko wtedy uda nam się stworzyć pokój przytulny, a nie kiczowaty.

Dom w stylu Farmhouse to przytulne wnętrza, które tylko czekają na przyjęcie gości. To wnętrza, których dopełnieniem może być już tylko zapach palonego w kominku drewna albo pieczonego w piekarniku ciasta. To wreszcie dom, w którym dba się o sielską atmosferę.

 

Artykuł powstał na podstawie materiałów dostępnych na stronie internetowej https://poliszdesign.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + = 19