Pomysły na ciekawy prezent świąteczny dla drugiej połówki

W obecnych czasach trudno jest kupić komuś udany prezent. Wszyscy mają już wszystko. Dawniej wystarczyło zakupić jakiś gadżet kuchenny lub śmieszne skarpety i była szansa na to, że podarek się spodoba. Teraz jeśli chcemy kogoś rzeczywiście ucieszyć musimy znaleźć coś wyjątkowego i oryginalnego.

 

 

Stopień trudności wzrasta jeżeli osoba, dla której szykujemy prezent jest nam bardzo bliska, a okazja jest wyjątkowa. Jeżeli interesują cię pomysły na ciekawy prezent świąteczny dla drugiej połówki, to dobrze trafiłeś. Dla ułatwienia podzielmy nasze propozycje prezentowe na kilka kategorii:

  • Wymagające zaangażowania. Jeżeli mamy czas warto osobiście zaangażować się w wykonanie prezentu, będzie to dodatkowym plusem:

– Fotoksiążka; taki prezent możemy zamówić przez internet, jednak to my wypełniamy go treścią – zdjęciami, życzeniami, opisami. Możemy zrobić książkę, która przypomni o ważnych, wspólnie spędzonych chwilach np. poprzednich świętach, wakacjach, rocznicy, ślubie.

– Sesja zdjęciowa; wspólna umówiona zaraz po Świętach. Kiedy sesja jest gotowa można z takich pięknych zdjęć przygotować ciekawy kalendarz.

  • Niesztampowe:

– Spersonalizowany plakat na zamówienie. W internecie znajdziemy wielu ogłaszających się grafików. Wybierzmy takiego z dobrym portfolio i zlećmy mu przygotowanie grafiki pasującej do naszej drugiej połówki. Może to być grafika przedstawiająca ją samą (na podstawie zdjęcia) lub jakieś wasze motto.

– Spełnienie marzeń; może twoja druga połówka marzy o skoku na bungee, wycieczce do Paryża lub locie paralotnią? Jeżeli wystarczająco wcześnie weźmiemy się do planowania nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mogli bilet na tego typu „atrakcję” położyć pod choinką dla naszej ukochanej osoby.

– Kurs na wiedzę; człowiek codziennie uczy się nowych rzeczy, a teraz, dostęp do wiedzy jest łatwy, jak nigdy dotąd. Może zafundować drugiej połówce kurs garncarstwa, driftowania, robienia stron internetowych lub nurkowania? W internecie znajdziecie mnóstwo propozycji. Niektóre kursy bez problemu można zrealizować zdalnie (np. kurs zarządzania czasem).

  • Trudne do zdobycia:

– Limitowane serie ubrań, perfum, ale także wydania książek, kawy, alkoholu.

– Pierwsze egzemplarze; jeżeli nasza druga połówka ma jakąś ulubioną pozycję książkową warto spróbować znaleźć jej pierwsze wydanie.

– Unikaty; jeśli jesteśmy w jakiejś metropolii wstąpmy do sklepu ze starociami. W takich miejscach, przy odrobinie szczęścia możemy upolować niepowtarzalne i piękne rzeczy: biżuterię, zegarki, wyjątkowe bibeloty. Zapytajcie, może sprzedawca jest w stanie, dodatkowo opowiedzieć ciekawą historię dotyczącą naszego znaleziska.

Niestety wiele osób decyduje się na zakup prezentów świątecznych tuż przed samą Wigilią. Sprawia to, że często są one nieprzemyślane i wybrane tylko pod presją czasu lub nachalnych reklam. Aby nie dać się porwać „świątecznej gorączce” dobrze jest kupić prezenty wcześniej. O prezentach świątecznych najlepiej zacząć myśleć już jesienią. Jeśli wpadnie nam do głowy jakiś oryginalny pomysł będziemy mieli wystarczająco dużo czasu na jego zrealizowanie. Jeżeli chcemy po prostu kupić prezent w sklepie to w okresie jesiennym możemy skorzystać z ciekawych promocji, na które przed samymi Świętami raczej nie ma co liczyć.

 

 

Artykuł powstał we współpracy z kuplio.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *