Najciekawsze ozdoby świąteczne

Magiczny, bajkowy nastrój w naszych domach w okresie świąt Bożego Narodzenia wyczarowuje przede wszystkim choinka. Warto jednak zadbać również o przygotowanie stroików i przygotowanie nastrojowych dekoracji na balkon, taras lub do ogrodu.

 

Jak ubrać choinkę?

 

Zgodnie z tradycją choinkę powinno ubierać się w Wigilię. W naszych domach może ona pozostać do obchodzonego 6 stycznia święta Trzech Króli albo do obchodzonego 2 lutego święta Matki Boskiej Gromnicznej. Pomysłów na udekorowanie choinki jest całe mnóstwo. Wyjątkowo efektownie będzie prezentowała się sięgająca do sufitu choinka cała w bieli. Nie powinno na niej zabraknąć ozdób wykonanych z połyskliwego metalu, kryształów i szkła. Tak udekorowana choinka będzie idealnie pasowała do salonu urządzonego w stylu glamour. Nasza choinka może też być bardzo strojna i kolorowa. Na takiej choince wieszamy nie tylko szklane bombki, świetnie będą na niej wyglądać również ozdoby wykonane ze słomy, pierniczki, orzechy i malutkie jabłuszka. Choinkę możemy całą udekorować tylko tymi ozdobami – jest to doskonały pomysł na choinkę do salonu w stylu rustykalnym.

 

 

Pomysły na udekorowanie domu i ogrodu

 

Na stole lub komodzie można umieścić wykonany z szyszek, złotych bombek, gwiazdek i szyfonowych wstążek wieniec. W jego środku umieszczamy grube świece w złotym kolorze. Osoby, które mieszkają w domu z ogródkiem mogą udekorować zewnętrzne parapety. Do dekoracji można wykorzystać miniaturowe choinki (przed świętami pojawiają się w popularnych marketach i dyskontach) oraz latarenki na świeczki typu the-light. Miniaturowe iglaki – doskonały jest świerk conica – dekorujemy drobnymi, płaskimi gwiazdkami. Bardzo chętnie do dekoracji mieszkań i domów w okresie Bożego Narodzenia wykorzystujemy poisencję. Ojczyzną poisencji jest Meksyk, do nas przywędrowała z Ameryki. Do najbardziej popularnych czerwonych odmian dołączyły także kremowe, łososiowe, różowe i białe. Poisencje można kupić w marketach i kwiaciarniach już w listopadzie. Małe okazy możemy wstawić do niewielkich ocynkowanych wiaderek i ustawić je na parapecie okna. Do stworzenia magii świąt można wykorzystać również miękkie tkaniny. Aby nawiązać do świątecznego nastroju, wybierajmy poduszki, koce i pledy z motywem świętego Mikołaja, gwiazdy bądź renifera. Czarodziejską atmosferę w domu pomogą nam wyczarować także skarpety na prezenty, świece i udekorowane gałązki świerku lub jodły. Do dekoracji warto oczywiście wykorzystać różnego rodzaju światełka. Sprawdzają się zarówno do dekoracji domu, jak i ogrodu. Pamiętajmy jednak, że do udekorowania lampkami choinki w ogrodzie powinno się używać wyłącznie światełek, które są przeznaczone do używania na zewnątrz. Świetnym pomysłem, który można wykorzystać zarówno w ogrodzie jak i w domu jest wiklinowa gwiazda opleciona lampkami. Można ją ustawić w ogrodzie, na schodach przed wejściem do domu, w przedpokoju czy salonie.

 

Jeszcze do niedawna na święta Bożego Narodzenia dekorowaliśmy tylko choinki we wnętrzach. Dzisiaj coraz częściej dekorujemy także okna, balkony i ogrody.

 

 

Tekst powstał we współpracy z Home & YouDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *