Rzym: wręczenie nagród laureatom V Edycji konursu poetyckiego im. G.Bertacchi

29 listopada 2018 w Villi Lubin, będącej siedzibą parlamentu CNEL w Rzymie odbyła się uroczystość wręczania nagród laureatom V Edycji konursu poetyckiego im. G.Bertacchi w ramach Projektu Alfa.

Projekt Alfa jest ideą, mającą łączyć artystów i konstruować braterską więź pomiędzy nimi, dzięki kontaktom bezpośrednim i osobistym, co w świecie wymiany coraz bardziej wirtualnej zaczyna być coraz większą rzadkością.

 

 

Podczas wręczania nagród odbyły się dwie „lectio magistralis”, jedna na temat ”Piękno i harmonia” prowadzona przez opiekującą się muzeami kapitolińskim Marinę Mattei, druga, prowadzona przez Luciano Monti, wykładowcę LUISS Guido Carli i dyrektora Fundacji Bruno Visentini, zatytułowana była: „Przyszłość młodych ludzi między utopiami i dystopiami”.

Całość prowadził Massimiliano Greco, przewodniczący Stowarzyszenia „Proggetto Alfa”.

Na konkurs nadesłano 1300 wierszy z 16 krajów, konkurencja była bardzo silna, toteż miło jest mi powiadomić, że zwyciężczynią w kategorii poetów zagranicznych została nasza rodaczka, Joanna Kalinowska, Polka mieszkająca w Taranto.

Joanna Kalinowska, tłumaczka i poetka jest także organizatorką wielu imprez polonijnych i inicjatorką wielu pomysłów współpracy międzynarodowej.

 

 

Oprócz tomików osobistych jej wiersze zostały umieszczone w liczych antologiach i czasopismach na całym świecie a także przetłumaczone oprócz włoskiego na język angielski, hiszpański, rosyjski, białoruski, ukraiński oraz na indyjski język telugu.

 

Korespondencja: Joanna Kalinowska, stowarzyszenie Amici ItaliaPolonia z Taranto – amici@onet.pl

 

Wszelkie prawa zastrzeżone

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *