Pogłębia się polsko-włoska współpraca regionów Kujaw i Trentino

Asesor Prowincji autonomicznej Trydentu Mario Tonina powitał w tym tygodniu polską delegację z gminy Inowrocław.

Do Trydentu przybyli wójt gminy Tadeusz Kasprzak, prezes Fundacji Orion Marek Grzona, Janusz Radzikowski, Małgorzata Całbecka, i E. Radzikowska.

Polsko-włoska współpraca pomiędzy województwem kujawsko-pomorskim i regionem Trentino-Alto Adige rozpoczęła się już kilka miesięcy temu. W Polsce gościła delegacja z prezydentem autonomicznej prowincji Bolzano Roberto Bizzo, architektem Marino Zancanella, prof. Maurizio Giuliani – specjalistą ds. promocji i marketingu w turystyce, Sarą Toller – przewodnikem lokalnej agencji turystycznej w Val dei Mocheni i Mirko Dematte.

Współpraca ma rozwijać się w zakresie kultury, turystyki, nauki, gastronomii i biznesu. Włosi poznali walory turystyczne gminy Inowrocław i całego województwa, a także lokalne przedsiębiorstwa i ich potencjał. Delegacja z Kujaw natomiast miała okazję do przyjrzenia się bliżej włoskim atrakcjom regionu Trentino.

Polska – powiedział asesor Failoni – to dla nas drugi największy rynek turystyczny.” Polacy przyjeżdżają do Trentino masowo, również dzięki dobrym połączeniom lotniczym i szerokiej ofercie hotelarsko-gastronomicznej, doceniają dobrą jakość stoków narciarskich.

Obie strony mają zamiar pogłębić wzajemną współpracę, powstaje wiele wspólnych projektów i pomysłów na nowe inwestycje, również w sektorze rolno-spożywczym.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *