W Courmayeur są kręcone sceny do filmu o zdobyciu Broad Peak przez Polaków

W alpejskim kurorcie Courmayeur, w regionie Valle d’Aosta, kręcone są sceny do polskiego filmu o wspinaczce zimowej na Broad Peak (8051 m.) – dwunasty pod względem wysokości szczyt na świecie.


5 marca 2013 roku gigantyczny i bardzo niebezpieczny masyw górski na granicy Chin i Pakistanu zdobyła po raz pierwszy zimą polska ekipa pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego w składzie: Maciej Berbeka, Adam Bielecki, Tomasz Kowalski i Artur Małek.

Podczas zejścia z Broad Peak, Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski nie dotarli do obozu i po kilku dniach zostali uznani za zaginionych.

Reżyserem filmu jest Leszek Dawid, sceny kręcone są na wysokości 3500 metrów u stóp Monte Bianco. Historia filmu opiera się na prawdziwych, dramatycznych wydarzeniach, opowiada o ogromnej pasji i niezwykłych zmaganiach z samym sobą i z siłami natury, ale będzie też wątek miłosny pomiędzy Maciejem i jego żoną Ewą.

Ekipa filmowa pozostanie w regionie Valle d’Aosta przez kilka dni, po czym powróci jeszcze w kwietniu aby zakończyć film, podają lokalne media. Sceny kręcone są także w Warszawie, Radomiu, Zakopanym i w Karakorum. W rolach głównych występują: Ireneusz Czop, Maja Ostaszewska, Dawid Ogrodnik, Łukasz Simlat, Piotr Głowacki, Tomasz Sapryk, Maciej Raniszewski, Maciej Kulig.

Premiera filmu produkcji East Studio planowana jest w marcu 2020 roku.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 1 =