Praca w turystyce we Włoszech

Wiele pytań Polaków wybierających się do Włoch dotyczy pracy sezonowej i dorywczej w sektorze turystyki

Pytają o to zarówno młodzi ludzie, którzy chcą sobie dorobić na wakacjach we Włoszech, lub też ci, którzy przyjeżdżają tu na kursy językowe, na wymiany studenckie, a także osoby, które dopiero zaczynają swoje życie w Italii i nie znają na tyle dobrze języka włoskiego, żeby poradzić sobie w innych sektorach (w turystyce, wiadomo, zawsze łatwiej porozumieć się chociażby w języku angielskim).

Biorąc pod uwagę, że we Włoszech nadal trwa duży kryzys na rynku pracy, bezrobocie w grudniu 2018 wynosiło 10,3%, przy czym bezrobocie wśród młodych ludzi sięga niemal 32%, to jednak jest to wciąż bardzo atrakcyjny sektor dla osób poszukujących zatrudnienia, w szczególności tymczasowego.

W sieci internetu istnieje wiele stron z ogłoszeniami w branży turystycznej, które mogą was zainteresować, np. lavoroturismo.it, jobintourism.it, lavorareturismo.it, helptourist.it, annunciturismo.com, professionistadelturismo.it, guidaviaggi.lavoroturismo.it, itd.

Można też wysyłać bezpośrednio kandydatury do znanych wam agencji turystycznych, parków rozrywki, itp. które przed każdym sezonem publikują w mediach i na własnych stronach internetowych ogłoszenia o poszukiwaniu personelu.

Inną propozycją dla poszukujących szansy w tym sektorze są targi turystyczne. Najbliższe odbędą już wkrótce, w dniach od 10 do 12 lutego w Mediolanie.  Fieramilanocity gości kolejną edycję największych targów turystycznych Borsa Internazionale del Turismo. Targi BIT w Mediolanie to jedno z największych miejsc wymiany popytu i podaży na międzynarodowym rynku pracy w branży turystycznej. Warto więc rozejrzeć się również i tutaj.
One thought on “Praca w turystyce we Włoszech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *