Relacja z I Młodzieżowych Polonijnych Mistrzowstw Sportów Zimowych – Krynica Zdrój 2019

W dniu 23 lutego odbyła się ceromonia zakończenia I Młodzieżowych Polonijnych Mistrzowstw Sportów Zimowych w Krynicy Zdrój, w której wzięło udział około dwustu młodych sportowców z 12 krajów.

Rywalizowali w czterech dyscyplinach: narciarstwie alpejskim, narciarstwie klasycznym, snowboardzie i short tracku. Ceremoni medalowej dokonali : Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Senator Artur Warzocha i Ambasador PKOL Wiktor Rybczyński.

Nieliczna 4-osobowa ekipa austriackiej polonii  z dorobkiem 7 medali: 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe – uplasowała się na wysokim miejscu w punktacji medalowej, gratulujemy!.

Gigant grupa wiekowa 22-28 lat kobiet

1 miejsce Jagosz Magdalena

3 miejsce Dyrcz Judyta

Gigant grupa wiekowa 22-28 lat mężczyzn

1 miejsce Witnik Rafał

Slalom 18-21 lat kobiet

2 miejsce Rusowicz Ada

Slalom grupa wiekowa 22-28 lat kobiet

1 miejsce Jagosz Magdalena

3 miejsce Dyrcz Judyta

Slalom grupa wiekowa 22-28 lat mężczyzn

2 miejsce Witnik Rafał

Rada Igrzysk Polonijnych w Austrii dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w I Młodzieżowych Polonijnych Mistrzostwach Sportów Zimowych i gratuluje medalowych osiągnięć sportowych..

Dziękujemy także głównemu organizatorowi Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” na czele z jej Prezesem Dariuszem Piotrem Bonisławskim a także Agacie Zukowskiej, Kaji Gżyło i Marii Erdman za duży wkład w przygotowaniu tej imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia 5 galerii zdjęć z tej imprezy pod poniższym linkiem:

Relacja oraz zdjęcia: Julian Gaborek
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *