ANKONA: Spotkanie o dwujęzyczności. Rodzicu – odpowiemy na Twoje pytania!

Jak istotna jest dwujęzyczność w rodzinie dwukulturowej?Od lat mówi się, że dzieci posługujące się dwoma, a nawet trzema jezykami to skarb, a jednak trafiają się przypadki kiedy to pediatra nie zgadza się z tą opinią.Ten własnie dylemat rodzica dziecka dwujęzycznego rozwieją specjaliści włoscy i polscy podczas spotkania naukowego w Ankonie.
Z inicjatywy wielu lokalnych instytucji i miejscowych partnerów odbędzie się konferencja zatytułowana „Ankona dwujęzyczna”.

Kiedy: sobota 16 marca 2019 o godzinie 10.30

Gdzie: Ankona, Plac Martelli 8, Wydział Ekonomii, dawne koszary Villarey, aula T 27

Jak: Wszystkich chętnych zapraszamy do zarejestrowania się na spotkanie, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia będą przyjmowane do 11 marca, na adres mail:  ancona.anderslab@gmail.com


Zaproszeni specjaliści z Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie i nie tylko, będą odpowiadać na pytania. Swoją działalność przedstawi Szkoła Anders dla dzieci i Szkoła AndersLab dla dorosłych. Stowarzyszenie Polsko-Włoskie w Marche zaprasza na spotkanie, które jest otwarte dla wszystkich: rodziców, nie tylko polskich dzieci, ale przede wszystkim nauczycieli szkół publicznych, gdyż fenomen wielojęzycznych uczniów jest coraz częściej spotykany.

Korespondencja z Marche Anna Traczewska, autorka bloga PLorIT.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *