5 edycja BODY POSITIVE w Mediolanie – Piękna niezależnie od rozmiaru

Taka impreza własnie w Mediolanie nabiera innego wymiaru – BODY POSITIVE – najważniejsza w Europie impreza jednocząca kobiety i mężczyzn o różnej formie fizycznej, różnego pochodzenia i o różnej orientacji seksualnej.

Pomiędzy Fashion Week, jednym z najważniejszych wydarzeń świata mody a … Dniem Kobiet  Laura Brioschi, modelka curvy już po raz kolejny zorganizowała manifestację w której 150 osób paradowało w samej bieliźnie pod słynną katedrą, wywołując  w przechodniach falę zachwytów, brawa i szczere uśmiechy. Dziewczyny, które w świecie mody uznane byłyby za te z nadwagą wniosły na ulice włoskiego miasta piękno, radość i uśmiech. Wśród nich były 4 Polki, które z własnych środków pokryły koszty pokazania się w Mediolanie bo, jak powiedziała jedna z nich – Zuzanna Zakrzewska, wszystkie chciały wykrzyczeć, że każda kobieta jest piękna niezależnie od rozmiaru, koloru skóry, przekonań. Zuzanna ma  30 lat i przeszła w swoim życiu dużo w związku z tym, jak wygląda – obelgi, wyzwiska, poniżania. Dlatego chciałaby dać wszystkim dziewczynom powera do życia, żeby nie przejmowały się opinią innych i spełniały się takimi, jakie są.

Ponad 150 dziewczyn z 25 państw, które wzięły udział w tym nietypowym pokazie, są dotknięte otyłością, czy anoreksją, ale były tez dziewczyny bez nogi, chorujące na bielactwo czy na wózkach inwalidzkich. To też np. 40-letnie kobiety z Wielkiej Brytanii, które dostały specjalne brawa!

Ten event otworzył oficjalnie powstanie Fundacji Body Positive Catwalk, która za cel postawiła sobie organizacje tego typu wydarzeń, które zwiększają świadomość problemów związanych z anoreksją i bulimią. W czasach, gdy coraz więcej młodych dziewcząt, naśladując swoje internetowe idolki, głodzi się na śmierć lub zajada czy zapija wszelkie niepowodzenia, każda taka inicjatywa jest bezcenna. Przykład już mamy, zaprezentowany w światowej stolicy mody, czas na kolejne inicjatywy. Czekamy na taki event w Polsce!

foto Zuzanna Zakrzewska materialy wlasne artysty

Chętni do wzięcia udziału w tej inicjatywie mogą zapisywać się poprzez link: mailchi.mp/93f9b93089f5/bodypositivecatwalk

Korespondencja: Ewa TrzcińskaEkspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego

Kontakt [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *