Włoska Minister Zdrowia: nieszczepione dzieci nie będą przyjmowane do szkół

Włoska minister zdrowia, Giulia Grillo zapowiedziała, że zgodnie z rozporządzeniem, nieszczepione dzieci powyżej 6 roku życia nie będą już przyjmowane do szkół. A młodsze dzieci nie będą mogły uczęszczać do żłobków i przedszkoli.

Przypominamy, termin dokonania szczepień minął 11 marca 2019.

Ponadto, rodzice dzieci i młodzieży do lat 16, bez zaświadczenia o dokonanych szczepieniach obowiązkowych (przeciwko ospie wietrznej, polio, odrze, śwince i różyczce), będą musieli zapłacić grzywnę w wysokości do 500 euro.

Dotychczas jednak w wielu włoskich miastach rejestruje się setki nieszczepionych dzieci, np. w regionie Ligurii aż 1600 dzieci.

.
2 thoughts on “Włoska Minister Zdrowia: nieszczepione dzieci nie będą przyjmowane do szkół

 1. sylvia

  Bravo !
  Czekamy na taką samą deklarację ze strony polskiego rządu.
  Koniec średniowiecza.

  Reply
  1. Credo

   Chyba sobie drwisz,mamy wolność, zagwarantowaną przez konstytucję,nikt nie może zmuszać,żaden urzedas żeby szczepić moje dziecko jakimś świństwem z aluminium, rtęcią,zarodkami dzieci abortowanych a na koniec wirusem danej choroby!koncerny farmaceutyczne nie mogą nadal niszczyć życia ludzi,zapytaj dlaczego nie szczepią się żydzi i lekarze.W większości krajów unii jest dobrowolność szczepień,a ty jak jesteś zwolenniczką to się szprycuj chemią,jak ci życie niemiłe

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *