Wysyłanie paczek za granicę – o czym warto pamiętać?

Usługi kurierskie stają się coraz bardziej popularne. Wielu ludzi przesyła paczki do swoich rodzin, przyjaciół czy krewnych. Przesyłki stają się również bardzo popularne, ponieważ coraz więcej konsumentów korzysta z usług sklepów internetowych. Każdy zakupiony przedmiot klient chce  jak najszybciej, dlatego przesyłki są tak popularne. W dzisiejszym wpisie postaramy się przedstawić w jaki sposób najłatwiej wysłać paczkę za granicę.

Zapraszamy do lektury.

Przesyłki międzynarodowe – nie takie straszne

W przekonaniu większości klientów, wysyłka paczki za granicę wiąże się z bardzo skomplikowanym procesem.Jednak  obecnie, dzięki zastosowaniu najnowszej technologii wysłanie paczki wcale nie jest skomplikowane. Jeśli wysyłasz przesyłkę w obrębie unii europejskiej wcale nie musisz wypełniać dodatkowych formalności. Dopiero gdy chcesz wysłać paczkę do krajów, które nie należą do krajów unii wymagane są dodatkowe formalności takie jak zapłacenie cła czy wypełnianie dodatkowych dokumentów celnych.

Cena paczek za granicę

W wielu firmach możemy spotkać się z sytuacją, że opłata za przesyłkę przewyższa samą wartość towaru. Jest to z pewnością duży problem. Dlatego też warto zaznajomić się z ofertami wielu firm kurierskich, które oferują przesyłki międzynarodowe. Często możemy trafić na mniej znane firmy, które oferują dużo bardziej korzystne ceny w porównaniu z dużymi firmami kurierskimi.

Sprawdź wymiary i wagę przesyłki

Przy każdej wysyłce paczki, szczególnie jeśli chodzi o przesyłki międzynarodowe musimy podać dokładne wymiary i wagę paczki. Od tego będzie głównie zależała cena, jaką będziemy musieli zapłacić za usługi kurierskie. Dokładność pomiarów jest tutaj bardzo istotna, ponieważ nawet 1 cm może zaważyć o tym, jak dużo zapłacimy za przesyłkę. Jeśli źle dokonamy pomiarów, możemy za to słono zapłacić.

Wymiary paczki

Standardowo, wymiary paczki, które musisz znać przed wysłaniem to:

  • długość
  • szerokość
  • wysokość

Dokładny pomiar tych parametrów pozwoli ustalić, w jakim przedziale cenowym mieści się nasza przesyłka. Należy również wziąć pod uwagę, że każda firma kurierska może mieć różne kryteria wymiarów i więcej informacji powinniśmy szukać na stronie internetowej firmy, z której usług chcemy skorzystać.

Waga paczki

Ważenie paczek również jest bardzo istotne. Głównie możemy wyróżnić dwa typy wag: rzeczywistą oraz wymiarową. To, która waga będzie brana pod uwagę oczywiście zależy od danej firmy kurierskiej.

Dlaczego firmy rozróżniają dwa typy wag? Otóż, gdy klient chce wysłać duży przedmiot o wadze 5 kg będzie on zajmował znacznie więcej miejsca w porównaniu do małego przedmiotu o takiej samej wadze. W tym przypadku firma kurierska woli przeliczyć tak duży gabaryt na wagę wymiarową.

Podsumowując

Jak widać wysyłka paczek za granicę wcale nie jest skomplikowana. Warto pamiętać o odpowiednich pomiarach paczki oraz o dobrym researchu firm kurierskich, aby wybrać najbardziej korzystną dla nas ofertę. Bardzo dużo firm oferuję obecnie zamawianie kuriera przez stronę do domu. Dzięki temu nie musimy zawozić paczki do punktu kurierskiego. Jest to bardzo wygodna opcja, szczególnie jeśli mieszkamy daleko od punktu odbioru paczek.

Źródło: Przesyłki kurierskie Polska Irlandia – https://www.greenspeed.com.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.