Handbike: polska reprezentacja kolarska w regionie Marche w walce o Puchar Świata 2019

Odbyło się oficjalne otwarcie Igrzysk Paraolimpijskich w dyscyplinie kolarstwa, w mieście Corridonia, w prowincji Macerata (Marche).

Zawody będą miały miejsce w dniach 9-12 maja 2019. Wezmą w nich udział przedstawiciele 38 państw, nie zabrakło wśród nich reprezentacji z Polski. Gościem witanym przez wszystkich Włochów był Alex Zanardi.

Igrzyska zostały uroczyście otwarte korowodem, w którego skład wchodziła orkiestra, burmistrzowie okolicznych miast, włoska flaga, mieszkańcy w średniowiecznych strojach, a na końcu sportowcy. W pochodzie każde państwo miało swojego przedstawiciela z flagą i tabliczką kraju. 


Burmistrz miasta Corridonia przywitał wszystkich w imieniu organizatorów. Nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz i organizacji sportowych. Odśpiewano hymn włoski. Oficjalne otwarcie imprezy uświetniły akrobacje gimnastyki artystycznej. Na koniec zostało wypuszczonych 40 białych gołębi, a kolorowy dym w barwach włoskiej flagi wywołał zdumienie przybyłych.

Niepełnosprawni atleci z całego świata zostali przywitani brawami. Już od jutra pokażą swoje umiejętności i na pewno zaskoczą rezultatami wyścigu.

Polscy sportowcy:

Krystian Giera, Rafał Mikołajczyk, Arkadiusz Skrzypiński, Rafał Szumiec, Rafał Wilk, Mateusz Witkowski, Renata Kałuża.

Korespondencja z Marche Anna Traczewska, autorka bloga PLorIT.

Na wydarzeniu obecny był również Alex Zanardi

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *