Handbike: polska reprezentacja kolarska w regionie Marche w walce o Puchar Świata 2019

Odbyło się oficjalne otwarcie Igrzysk Paraolimpijskich w dyscyplinie kolarstwa, w mieście Corridonia, w prowincji Macerata (Marche).

Zawody będą miały miejsce w dniach 9-12 maja 2019. Wezmą w nich udział przedstawiciele 38 państw, nie zabrakło wśród nich reprezentacji z Polski. Gościem witanym przez wszystkich Włochów był Alex Zanardi.

Igrzyska zostały uroczyście otwarte korowodem, w którego skład wchodziła orkiestra, burmistrzowie okolicznych miast, włoska flaga, mieszkańcy w średniowiecznych strojach, a na końcu sportowcy. W pochodzie każde państwo miało swojego przedstawiciela z flagą i tabliczką kraju. 


Burmistrz miasta Corridonia przywitał wszystkich w imieniu organizatorów. Nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz i organizacji sportowych. Odśpiewano hymn włoski. Oficjalne otwarcie imprezy uświetniły akrobacje gimnastyki artystycznej. Na koniec zostało wypuszczonych 40 białych gołębi, a kolorowy dym w barwach włoskiej flagi wywołał zdumienie przybyłych.

Niepełnosprawni atleci z całego świata zostali przywitani brawami. Już od jutra pokażą swoje umiejętności i na pewno zaskoczą rezultatami wyścigu.

Polscy sportowcy:

Krystian Giera, Rafał Mikołajczyk, Arkadiusz Skrzypiński, Rafał Szumiec, Rafał Wilk, Mateusz Witkowski, Renata Kałuża.

Korespondencja z Marche Anna Traczewska, autorka bloga PLorIT.

Na wydarzeniu obecny był również Alex Zanardi

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *