Anna Harkowska: włoscy kibice są najlepsi na świecie

Anna Harkowska to multimedalistka Mistrzostw Polski oraz Igrzysk Paraolimpijskich. Od młodych lat uprawiała triathlon, a głównie kolarstwo. Mimo wypadku samochodowego wróciła do wyczynowego uprawiania sportu. Dziś jest to światowej sławy paraolimpijka.

W dniach od 9 do 12 maja 2019 bierze udział i reprezentuje Polskę w Mistrzostwach Paraolimpijskich w Corridonii, prowincji Macerata we Włoszech. Oprócz polskich atletów jest tu wielu sportowców z innych 37 państw.

Nas zawodników – mówi pani Anna – cieszy bardzo udekorowanie miasta Corridonia barwami olimpijskimi, to piękny akcent. Trasa jest bardzo trudna, zjazdy i podjazdy dość niebezpieczne. Wiele zakrętów sprawia, że tor nie należy do najłatwiejszych, ale właśnie takie trasy lubię najbardziej. No może oprócz tego bardzo stromego podjazdu. Na szczęście pogoda dopisuje, oby tak dalej. Wspaniała atmosfera panuje wśród sportowców, nawiązują się przyjaźnie. Zaś włoscy kibice są najlepsi na świecie, słychać i widać jak żyją kolarstwem i dopingują nawet ostatniemu zawodnikowi na mecie. Wielkie brawa!

Dziś pani Anna Harkowska zdobyła złoty medal w kategorii C5, czyli dla kolarzy paraolimpijskich najmniej poszkodowanych, jeżdżących na tradycyjnych rowerach z dwoma kołami.

Trenerem Pani Anny jest Marian Kowalski, bez którego – jak mówi mistrzyni – nie byłoby złota i wszystkich medali zdobytych dotąd. Kolejne zawody w niedzielę 12 maja. Będziemy trzymać kciuki za wspaniałe rezultaty we Włoszech, ale i dalsze sukcesy.

Z Anną Harkowską rozmawiała Anna Traczewska, autorka bloga PLorIT.

Foto: Marian Kowalski

Wszelkie prawa zastrzeżone
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *