Biżuteria srebrna – jak nosimy ją w tym sezonie?

Srebrna biżuteria jest jedną z najczęściej wybieranych przez kobiety, z uwagi na atrakcyjną cenę, ładny wygląd i trwałość. Pomimo tego, że złoto króluje w tym sezonie, wiele pań nie czuje się w nim dobrze, preferując bardziej stonowane srebrne odcienie, odpowiednie dla osób w każdym wieku. Decydując się na tego rodzaju biżuterię możemy pozwolić sobie na większą liczbę kolczyków, bransoletek i łańcuszków, gdyż nawet te z najwyższą próbą można upolować za kilkadziesiąt złotych. Jak nosimy srebro w tym sezonie?

Najmodniejsze srebrne naszyjniki

Jednym z największych trendów biżuteryjnych w tym sezonie jest łączenie ze sobą naszyjników i łańcuszków różnej długości. Część z nich może mieć delikatną zawieszkę lub nawet kilka. Najmodniejsze kształty to m.in. skrzydła, gwiazdki, półksiężyc i muszelki. Aby uzyskać ciekawy efekt, warto połączyć ze sobą przynajmniej dwa, a najlepiej trzy naszyjniki. Ostatni powinien kończyć się w okolicach biustu. Takie połączenie prezentuje się wyjątkowo dobrze przy bluzkach lub sukienkach z dekoltem lub modelach bez ramiączek. Możemy także wypróbować je w zestawieniu z dopasowanym golfem. Motyw muszelek to zdecydowanie jeden z symboli lata. Srebrne łańcuszki będą świetnie odbijać się od opalonej skóry. Dobrym pomysłem jest także wybranie jednego wyrazistego łańcuszka z dużą ozdobną zawieszką i połączenie go z kilkoma mniejszymi.

Srebrne bransoletki – jak nosimy je w tym sezonie?

Hasłem, które najlepiej opisze tegoroczne trendy biżuteryjne jest “im więcej, tym lepiej”. Ta sama zasada tyczy się oczywiście bransoletek. Gdy minimalizm odchodzi na bok, pojawia się możliwość eksperymentowania i łączenia ze sobą pozornie niepasujących dodatków. Bez problemu możemy więc umieścić na jednej ręce modele ze srebra, żółtego i różowego złota. Nie bójmy się również zestawiania ze sobą bransoletek różnej grubości. Warto, aby znajdowały się na nich ciekawe motywy i oryginalne zawieszki. Liczy się widoczność, dlatego duże masywne modele mogą iść w parze z delikatnymi.

Ogromną popularnością cieszą się także bransoletki zapinane wokół kostki. Modele tego typu doskonale prezentują się latem do sukienek w stylu boho i sandałków. Oczywiście najpopularniejszym motywem są muszelki, jednak z powodzeniem możemy postawić także na inne wzory.

Jak nosimy srebrne kolczyki?

W przypadku kolczyków przyświeca ta sama zasada co w wyżej opisanych przypadkach. Srebrna biżuteria musi być wyrazista, dlatego na bok odkładamy delikatne wkrętki, stawiając na duże koła, najlepiej z ozdobami. W tym przypadku warto kierować się zasadą “im dłuższe, tym lepsze”. Świetnie sprawdzą się także wiszące modele, najlepiej z dodatkowymi ozdobami. Prym wiodą kolczyki z muszelkami, które doskonale podkreślą każdą letnią stylizację. Możemy z powodzeniem nosić kilka par na jednym uchu. Tym sposobem łączymy ze sobą duże modele z niewielkimi. Dużą popularnością cieszą się także wszelkie inne ozdoby na uszy.

Srebrne pierścionki – najciekawsze modele

Zestawienie byłoby niepełne bez pierścionków, które w tym sezonie również powinny być mocno zauważalne. Aby tak się stało łączymy ze sobą na jednym palcu kilka modeli, które mogą różnić się fakturą oraz kolorystyką. Warto aby jeden z nich grał główną rolę i wyróżniał się największym kamieniem lub zdobieniami. Pozostałe pierścionki powinny stanowić uzupełnienie. Tegoroczne trendy lansują noszenie biżuterii na każdym palcu, jednak dla wielu osób może być to przesadą. W takim przypadku warto postawić na zestaw kilku pierścionków na jednej dłoni, zaś na drugą założyć pojedynczy model.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem jubilerskim Marko.pl 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + = 25