JOANNA MENDYS-GATTI: CZWARTA WYSTAWA W POLSCE MALARKI Z MEDIOLANU W ROKU 2019

30 maja br. miało miejsce otwarcie czwartej już w tym roku wystawy malarstwa Joanny Mendys-Gattti w Polsce. Artystka zaprezentowała swe prace w Gdańsku, w przepieknych salach Filharmonii Bałtyckiej. Od stycznia tego roku artystka miała już trzy inne wystawy w Polsce oraz jedną we Włoszech, w Piacenzy. W planach na ten rok są jeszcze zaproszenia do Rzymu, do Pernes Les Fontaines w Prowansji i do Vittorio Veneto w centrum historycznym Serravalle.

Maluje od 20 lat, ma w swym dorobku około stu wystaw. Jest członkiem „Towarzystwa Artystycznego Paolo Borsa“ w Monzy i „Bottega dell’Arte“ w Missagli oraz CIAC w Rzymie.

Z zawodu lekarz dwóch specjalności, stomatologia i medycyna estetyczna, z tytułem doktora nauk medycznych. Prowadzi własne poliambulatorium w rejonie Mediolanu.

W maju 2019 brała udział w X. Kongresie Polonii Medycznej i III Światowym Zjeździe Lekarzy, który odbył sie w Gdańsku. W programie Kongresu były naukowe prezentacje 88 prelegentów – polonijnych sław medycznych z całego świata, 24 sesje naukowe, spotkanie Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych, ale także wizyta w Muzeum Emigracji w Gdyni, wystawa pt. Historia Samorządów Lekarskich w Rzeczypospolitej czy koncert Leszka Możdżera.

Wydarzeniem specjalnym Kongresu była sesja, zatytułowana „Pozazawodowe pasje lekarzy“. Towarzyszyła jej wystawa twórczości zaproszonych prelegentów, lekarzy zajmujących sie twórczościa artystyczną i poezją.

Joanna Mendys-Gatii specjalnie na gdańską sesję przygotowała prezentację pt. „Morze i jego kolory“ oraz ekspozycję obrazów o tematyce marynistycznej. Swoje malarstwo portretowe przedstawił dr n.med. Mieczysław Chruściel, ginekolog ze Szczecina, a jako ciekawostkę, wśród eksponowanych prac zaprezentował wykonany przez niego portret dr Mendys-Gatti. Dr Błażej Łojewski, lekarz rodzinny z Chicago, przedstawił instalację obrazów i gry światła, a wystawę fotografii przygotowała dr n. med. Alicja Orkiszewska, anestezjolog z USA.

Tekst: Barbara Czechmeszyńska-Skowron / Fundacja Pokolenia Pokoleniom
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 81 = 86