Czy iPad jest w stanie zastąpić laptopa?

Gdy pojawił się iPad Pro coraz więcej osób zaczęło się zastanawiać czy urządzenie może w pewnym momencie zastąpić laptopa. Części użytkownikom iPad będzie wstanie zastąpić laptopa, jednak zdecydowanej większości niestety nie. Czy iPad zastąpi laptopa? Co musiałoby się wydarzyć, aby iPad był wstanie zastąpić zdecydowanie bardziej popularne urządzenie?

Zdecydowanej większości ludzi sam iPad nie wystarczy

Część użytkowników potrafi doskonale obsługiwać iPada jednak urządzenie nie wystarczy im do codziennej pracy. Do tej grupy ludzi należy zaliczyć przede wszystkim programistów, filmowców, grafików, administratorów różnych systemów czy edytorów stron internetowych. Wspomniane osoby potrzebują bardzo wyspecjalizowanego oprogramowania, odpowiedniej mocy obliczeniowej i wielozadaniowości. Żaden iPad obecnie nie jest wstanie spełnić tych oczekiwań. W najbliższych latach sytuacja na pewno nie ulegnie zmianie. Komputery zwiększają bowiem swoją wydajność zdecydowanie szybciej w porównaniu do iPada. Ponadto graficy, programiści, administratorzy danych i filmowcy nie wyobrażają sobie wykonywania codziennych zadań na takich urządzeniach, jak iPad.  

iPad komputerem w podróży?

Dla zdecydowanej większości ludzi iPad spełnia rolę komputera. Laptopy co prawda są coraz cieńsze, lżejsze i posiadają coraz bardziej wytrzymałe baterie, jednak nadal są słabym rozwiązaniem na podróż. W znacznej większości przypadków nie ma możliwości zastosowania tego urządzenia w tramwaju, taksówce czy na przystanku autobusowym. W takich sytuacjach zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie iPad. Z tego urządzenia można bowiem obejrzeć film czy nawet bez problemu przeczytać gazetę. 

Zastąpienie komputera przez iPada jest niemożliwe

Według zdecydowanej większości specjalistów w najbliższych latach nie będzie możliwe całkowite zastąpienie laptopa przez iPada. Jest bowiem pewien katalog czynności, których nie da się wykonać na iPadzie. Jeżeli urządzenie będzie nawet posiadało wszystkie korzyści i funkcje jaki ma laptop, korzystanie z nich będzie niezwykle niewygodne. 

Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie są wstanie zastąpić laptopa iPadem. Wymagany jest bowiem inny dostęp nie tylko do danych, ale również specjalistycznego oprogramowania, które potrzebuje mocy obliczeniowej, która jest obecnie nierealna dla wspomnianego urządzenia. 

Oczywiście przeciętny użytkownik komputera, który nie wykonuje na nim skomplikowanych działań może spokojnie realizować wszystkie działania na iPadzie. Będzie jednak potrzebował bardzo dobrej znajomości tego urządzenia, a także wszystkich dostępnych w nim aplikacji. Konieczna jest także zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń. Specjaliści są zdania, że jeżeli zmiany, które już zostały zapoczątkowane zarówno w iOSie 8, jak i iOSie 9 będą systematycznie kontynuowane, może dojść do sytuacji, w której iPad będzie bardzo dobrym sprzętem mogącym zastąpić laptopa. Dla zdecydowanej większości osób potrzebujących specjalistycznego oprogramowania moment ten nie nadejdzie w najbliższych latach. 

Informacje zaczerpnięte z: idream.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *