XI Zlot Polonijny w Górnej Austri – Linz 2019

Tegoroczny XI Zlot Polonijny w Górnej Austri odbył się przy bardzo upalnej pogodzie i w przepięknej scenerii. Przybyłych gości i publiczność powitał Prezes Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii Julian Gaborek wraz z Elżbietą Berger.

Gośćmi Zlotu byli: Senator RP Robert Gaweł, Konsul Generalny Ambasady Polskiej w Wiedniu Bartłomiej Rosik, Konsul Honorowy RP w Górnej Austrii Christian Hofer, kierownik d/s integracji miasta Linz Regina Fechter, Prezes ASKÖ Steg Linz Walter Hartl, Prezes ASKÖ Ebelsberg Mario Weindl, przedstawicielka Związków Zawodowych Sanja Sovic oraz Wice-Prezes ASKÖ  Bezirk Linz Stadt Harald Pötscher .

Dla polonijnej publiczności w części kulturalnej wystąpił Zespół Dziecięcy „Oberek” pod kierownictwem Doroty Portały, austriacki Zespół Folklorystyczny z Altenbergu oraz nagrodzony gromkimi brawami za repertuar i piękne stroje Zespół Folklorystyczny „Marysieńka” z Wuppertalu w Niemczech pod kierownictwem Małgorzaty Sypuła i Jolanty Marie Klosowskiej.

Konkurs na wybór Miss Polonii Lata 2019, wiąże się zawsze z gorącymi emocjami a tytuł ten zdobyła Katarzyna Beill z  Wiednia, której urodę i umiejętności publiczność nagrodziła największą ilością punktów.

Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych polonusach zapewniając im ogromną dmuchaną ślizgawkę. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniach i prowadzeniu XI Zlotu i Igrzysk Polonijnych w Górnej Austrii.

Zdjęcia: Katarzyna Beill
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *