Włochy przyciągają cudzoziemców na stałe. Włoskie posiadłości sprzedają się jak świeże bułeczki!

Italia staje się coraz bardziej atrakcyjna na rynku nieruchomości. Coraz więcej cudzoziemców kupuje dom we Włoszech. Najnowsze badania rynku (dane z 1 stycznia-31 grudnia 2018 r.) przeprowadzone przez włoski portal nieruchomości Gate-away.com wykazują, że popyt na domy we Włoszech wzrósł o 1.3%.

Najwięcej ofert napływa od Amerykanów, Niemców i Anglików, ale masowo kupują domy także Francuzi, Holendrzy, Szwedzi, Szwajcarzy i Kanadyjczycy. Bynajmniej nie są to emeryci, którzy chcą spędzić ostatnie lata życia w sielskiej Italii – średnia wieku kupujących obcokrajowców waha się od 55 do 64 lat. Typowy nabywca to osoba dobrze wykształcona, która poszukuje prestiżowej i niezależnej nieruchomości. Z pewnością nie przyciągają ich kuszące reklamy sprzedaży domu za 1 euro. Średnia wartość nieruchomości kupowana przez obcokrajowców wynosi 352 456 euro.

Największą popularnością od lat cieszą się nieruchomości w romantycznej scenerii Toskanii. Na drugim miejscu znalazł się w tym roku region Apulii, a na trzecim Lombardia. Następne pozycje w rankingu zajęły w kolejności regiony: Liguria, Abruzja, Sardynia, Sycylia, Piemont, Umbria i (o dziwo! po raz pierwszy w pierwszej dziesiątce rankingu) Kalabria.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 4 = 14