Pierwszy rowerek dla dziecka – jak wybrać?

Każdy rodzic staje prędzej czy później przed wyborem pierwszego pojazdu dla malucha. Stanowi to nie lada wyzwanie, ponieważ rowerek powinien spełniać szereg standardów, takich jak bezpieczeństwo, wygoda oraz dopasowanie do upodobań malucha. Podpowiadamy, jak wybrać pierwszy rowerek dla dziecka oraz na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Rowerek trójkołowy

Decydując się na ten model warto wziąć pod uwagę rozstaw kół, a także stabilność. Niekiedy naciskanie pedałów w rowerze trójkołowym wymaga sporo siły i już na początku swojej rowerowej przygody może znacznie zniechęcić malucha. Modele posiadają często rączkę do pchania pojazdu przez rodzica. Rozwiązanie tego typu może być przydatne na początku nauki jeżdżenia oraz sprawdzać się w zatłoczonych przestrzeniach, w których chcemy mieć maksymalną kontrolę nad dzieckiem. Jednak każdorazowe pchanie rowerka przez dorosłego sprawia, że dziecko nie rozwija motoryki, a jedynie przemieszcza się z miejsca na miejsce.

Rowerek biegowy

Rowerki biegowe są obecnie bardzo chętnie wybierane jako pierwszy model dla dziecka. Taki pojazd na dwóch kółkach nieposiadający pedałów ma sporo zalet. Rowerek jest stosunkowo lekki, a naukę jazdy dziecko może zacząć już w wieku 18 miesięcy. Pojazd tego typu uczy malucha utrzymywania równowagi, a także poprawia koordynację i orientację przestrzenną dziecka. Dziecko radzi sobie podczas jazdy rowerkiem za pomocą odpychania się stopami od podłoża i odpowiedniego balansu ciałem. Dlatego też przemieszcza się szybko i sprawnie.

Rowerek z doczepianymi kółkami

Jeśli zależy nam na tym, aby dziecko posiadało od samego początku większy pojazd, warto zdecydować się na rozwiązanie z doczepianymi kółkami. Wybór na rynku rozpoczyna się już od 12 cali, co jest odpowiednią wielkością dla dzieci w wieku około trzech lat. Pamiętajmy, aby wybrać model trwały i stabilny. Dzięki temu sprytnemu rozwiązaniu, łatwiej będzie nauczyć malucha późniejszego utrzymywania równowagi na dwóch kółkach.

Niezbędne akcesoria dla małego kierowcy

Rozpoczynając swoją przygodę z rowerem, warto zaopatrzyć malucha w odpowiednie akcesoria, które zapewnią mu maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy. Przede wszystkim niezbędny będzie kask, ochraniający głowę w razie wypadku. Dodatkowo świetnie sprawdzą się ochraniacze na łokcie i kolana oraz światła i odblaski, dzięki którym rower będzie odpowiednio widoczny. Każdy z tych akcesoriów możesz z powodzeniem nabyć w sklepie 4activ.pl, który zapewnia najwyższą jakość produktów sportowych dla dzieci, wykonanych zgodnie ze standardami bezpieczeństwa.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem 4activ.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *