POLSKA WALCZY O PÓŁFINAŁ. TRUDNY EMOCJONALNIE MECZ DLA NASZEGO TRENERA

Do tej pory Polacy wygrali na obecnych mistrzostwach Europy wszystkie swoje mecze, przyzwyczajając nas do łatwych i szybkich zwycięstw. Dzisiaj wieczorem w holenderskim Apeldoorn zmierzą się w ćwierćfinale z Niemcami i… łatwo już na pewno nie będzie. Tak naprawdę będzie to pierwsze poważne wyzwanie dla Biało – Czerwonych na tym turnieju. Nasi rywale wprawdzie źle rozpoczęli mistrzostwa Europy (porażki z Serbią i Belgią), jednak z meczu na mecz ich forma rośnie. Swój potencjał pokazali choćby w ostatnim spotkaniu z Holandią, którą pokonali w świetnym stylu 3:1.

Dzisiejszy ćwierćfinał będzie trudny nie tylko dla naszych siatkarzy, ale również dla Vitala Heynena. Niemcy to drużyna, z którą naszego trenera łączy wiele pięknych wspomnień, ponieważ prowadził ją najdłużej w swojej dotychczasowej karierze. Ze 'swoimi Niemcami’ (do tej pory tak ich nazywa) wywalczył brązowy medal mistrzostw Świata czy kwalifikację olimpijską do Rio de Janeiro. W jednym z wywiadów Belg powiedział :’ Jeśli ktoś raz jest zawodnikiem mojej drużyny, pozostaje nim na zawsze’.

Bez wątpienia naszych siatkarzy czeka dziś niesamowicie trudny mecz. Trzymajmy zatem gorąco kciuki za Polaków, aby utrzymali koncentrację, pokazali pełnię swych możliwości i awansowali do upragnionej strefy medalowej.

Transmisja meczu o 20 tej w TVP oraz Polsat Sport.

Jesteśmy z Wami i wierzymy w zwycięstwo!

Korespondencja Józefina Plenser.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

55 − 47 =