Polskie śluby w Toskanii

Z roku na rok wzrasta liczba polskich ślubów w Toskanii.

Zdjęcie z archiwum Barbary Sandry Pawlukiewicz

Z jednym z miejsc najczęściej wybieranych przez młode pary jest Vinci.

Przed domem Leonarda da Vinci, pośród gaju oliwnego, róż i rozmarynu urzędnik Stanu Cywilnego wypowiada magiczne słowa. Następnie odbywa się wspaniała sesja fotograficzna.

Zdjęcie z archiwum Barbary Sandry Pawlukiewicz

Przyjęcia weselne często odbywają się w toskańskich willach.

Jedni wybierają location blisko miejsca gdzie został zawarty ślub. Inni wolą przejechać trochę kilometrów, by znaleźć się po drugiej stronie regionu.

Na wesele polskie młode pary wybierają kuchnię włoską. Goście z Polski lubią typowe toskańskie antipasti złożone z crostini, surowej szynki, finocchiony czy sera pecorino.

Na pierwsze danie mogą pojawić się tagliatelle z ragu bolońskim. A na drugie involtini z szynką i serem oraz arista z pieczonymi ziemniakami.

Klasyczny włoski tort to biszkopt lub ciasto francuskie, tzw. millefoglie przełożony kremem Chantilly z łezkami czekoladowymi bądź owocami.

Nasza Redakcja miała możliwość towarzyszenia młodej polskiej parze w tym specjalnym dniu. Asystowała przy pracy fotografa oraz organizatora ślubów polskich w Toskanii, Pani Barbarze Sandrze Pawlukiewicz, która jest specjalistką w tej dziedzinie, a śluby polskie opisuje tutaj oraz na łamach naszego portalu.

Foto z archiwum Barbary Sandry Pawlukiewicz

Korespondencja z Toskanii, Aleksandra Seghi, autorka bloga Moja Toskania.

Z Vinci Aleksandra SeghiDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *