Walka z pedofilią: M. Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka i J. Kotański, Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej z wizytą w stow. Meter w Syrakuzach

10 października 2019 Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak i Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej i Zakonie Maltańskim Janusz Kotański przybyli z oficjalną wizytą do Stowarzyszenia Meter w Avola i Pachino, prowincja Syrakuzy na Sycylii.

Jak podają lokalne media (ennaora.it) polska delegacja jest zainteresowana działalnością i misją stowarzyszenia Meter Onlus, która od 30 lat działa na rzecz ochrony dzieci i młodzieży przed wszelkimi formami przemocy i wykorzystywania, walczy z pedofilią i pornografią dziecięcą w internecie.

W ramach wizyty polski minister przyzna specjalną nagrodę stowarzyszeniu Meter i jego założycielowi ks. Fortunato di Noto za ich ogromne zaangażowanie w walce z pedofilią.

Problem pedofilii jest wyjątkowo gorącym tematem w dzisiejszych czasach, według ostatnich statystyk Światowej Organizacji Zdrowia około 18 tysięcy dzieci jest wykorzystywanych seksualnie w samej tylko Europie, a około 1 miliarda nieletnich na całym świecie.

Poniżej apel „Basta silenzi” ks. F. di Noto:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *