Zabójstwa w Rzymie i w Warszawie na tle innych stolic europejskich

Po ostatnich szokujących doniesieniach o absurdalnym morderstwie na tle rabunkowym na ulicach Rzymu, mieszkańcy Włoch i zagraniczni przybysze zastanawiają się czy stolica Italii jest wystarczająco bezpieczna. Nie dajmy się jednak ponieść panice…

W rzeczywistości, podaje agencja prasowa agi.it (na podstawie danych ISTAT), w Rzymie odsetek zabójstw na 100 tysięcy mieszkańców wynosi 0,5, czyli stosunkowo mniej niż na przykład w Mediolanie czy Neapolu. Poza tym to praktycznie taka sama statystyka jak w Warszawie i zarazem jeden z najniższych wskaźników na tle innych metropolii Europy.

Według statystyk podanych przez włoskie media najbardziej niepokojące rezultaty badań rejestrowane są w Bratysławie: 3,5/100 tys. mieszkańców i w Brukseli 3,2/100 tys., a także w Amsterdamie 2,2/100 tys. Gorzej jest także w innych stolicach: w Berlinie odsetek zabójstw wynosi 1,4 na 100 tys. mieszkańców, w Paryżu 1,3/100 tys. mieszkańców, w Londynie 1,2/100 tys.

Niszy wskaźnik rejestruje się w Bukareszcie (0,8), Atenach (0,7), Madrycie (0,6). Tak więc zarówno w Rzymie jak i w Warszawie, można uznać, do tego typu zbrodni dochodzi stosunkowo rzadko, choć oczywiście nadal pozostaje wiele do zrobienia w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.
One thought on “Zabójstwa w Rzymie i w Warszawie na tle innych stolic europejskich

  1. Agnieszka

    0,7 to nie jest poniżej zera, matematyka jest obowiązkowa na maturze.. I jak wskaźnik zabójstw może być poniżej zera?? Czyli ktoś zmartwychwstaje?? Kto to pisze w ogóle?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *