Gdynia: IV Spotkania Literackie

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na IV Spotkania Literackie. Tematem tegorocznej edycji będzie praca. 

Czym jest współczesne niewolnictwo i wyzysk? Jak globalne koncerny wpływają na lokalne społeczności? Czy wzrastający konsumpcjonizm sprawia, że coraz więcej czasu poświęcamy na pracę, i czy Polacy pozostają najbardziej zapracowanym narodem w Unii Europejskiej? To tylko wybrane zagadnienia, które poruszymy podczas trzydniowych spotkań autorskich z pisarzami prozy non-fiction. IV edycja Spotkań Literackich odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2019.

Naszymi gośćmi będą czołowi polscy reporterzy i reporterki, którzy w swoich książkach poruszają zagadnienia związane z polskim rynkiem pracy, wybierając perspektywę współczesną lub historyczną.
W trakcie spotkań będziemy rozmawiać o zjawiskach związanych z emigracją zarobkową, problemach bezrobocia i ubóstwa, odwiedzimy świat korporacji i skonfrontujemy panujące w nim zasady z etyką pracy w przedsiębiorstwach rodzinnych i małych zakładach pracy. Porozmawiamy również o tym, czy prawa pracownicze są należycie przestrzegane i czy w Polsce możemy zauważyć poprawę warunków pracy.

Nasze zaproszenie przyjęli: Olga Gitkiewicz, Marek Szymaniak, Marta Madejska, Alicja Urbanik-Kopeć, Joanna Kuciel-Frydryszak, Wojciech Orliński, Ewa Ewart. Warsztaty dla dzieci wokół książki Elżbiety Pałasz – „Dobra robota. Ceramik, opiekunka fok i inne ciekawe zawody” – poprowadz graficzka i ilustratorka Joanna Czaplewska.

Zapraszamy także na projekcje filmowe, podczas których zaprezentujemy m.in. najnowszy film Ewy Ewart „Klątwa obfitości”, po którym reżyserka spotka się z publicznością.

Program wydarzenia dostępny pod linkiem: 

http://www.polska1.pl/pl/zaplanujwizyte/kalendarz/15-17_11_2019_praca_-_spotkania_literackie.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *