Kultowe marynarki na jesień i zimę 2019/2020

„Aniołki Charliego” (oryginalny tytuł: „Charlie’s Angels”) – to jeden z najpopularniejszych seriali telewizyjnych w historii, który bił rekordy powodzenia w drugiej połowie lat 70. Sądzę, iż każdy z nas widział i podziwiał te trzy atrakcyjne dziewczyny walczące z przestępcami. Osobiście byłam (i dalej jestem) ich wierną fanką. Serialowe odcinki ukazywały się (wtedy) tylko w czwartkowe wieczory – a ja robiłam wszystko co do mnie należy, aby wyrobić się w czasie i spokojnie oglądać te czarujące dziewczyny. Aniołki propagowały obraz kobiety nie tylko inteligentnej, silnej, zdecydowanej i samowystarczalnej, ale także fizycznie bardzo sprawnej. Walorem serialu były fryzury, żakiety, leginsy, bluzeczki, szorty, spodnie tzw. dzwony, kozaki i pulowery. Stylizacje podkreślające idealne sylwetki aktorek, a ponadto – w sposób całkowicie naturalny (nota bene: nie wulgarny!) – znakomicie podkreślające ich subtelny urok.

W tym sezonie jesień-zima 2019/2020 styliści włoskiej mody lansują kultowe damskie marynarki (dopasowane i wygodnie luźne), świetnie skrojone biznesowe żakiety (w kratkę i pepitę lub szare, musztardowe i beżowe) kamizelki (krótkie albo długie). Stylowe wariacje dzielą się ze względu na: materiał, guziki, szlice (rozcięcia z tyłu marynarki), kieszenie, klapę oraz liczbę rzędów.

Gwoli ciekawostki przypomnę, iż pierwsze marynarki były noszone przez marynarzy i robotników jako funkcjonalne okrycia podczas pracy. W kolejnych latach awansowały do rangi stroju eleganckiego mężczyzny – najczęściej jako element garnituru.

Podpowiadam, iż taka damska marynarka – to mógłby być zaskakujący prezent pod choinkę... Tym bardziej, że różnorodność jej formy jest odpowiednia dla każdego rozmiaru, okoliczności i wieku. Pamiętajmy o tym, iż w szafie każdej dziewczyny lub kobiety nigdy nie powinno zbraknąć takiej podstawy stylowej garderoby. Stanowi ona bowiem klasyczną elegancję, niewymuszony casual i wreszcie sportowy szyk. Poza tym warto podkreślić jej ogromną praktyczność wobec zmienności pogodowych: idealna forma ubioru „na cebulkę”. W sam raz pod puchową kurtkę, płaszcz, do samochodu, do biura, na spotkania i wreszcie tylko w wersji solowej: na wieczorne wyjścia we dwoje lub w gronie przyjaciół.

Korespondencja: Anna Skowronek, tłumacz języka włoskiego, promotor kulturalno-językowy, kierownik Agencji Tłumaczeń Lionspeech di Marco Tedeschi S.r.l. w sekcji lokalnej – Arezzo, Siena, Città di Castello, doradca polsko-włoskich kontaktów handlowych, doradca projektowania mebli i aranżacji wnętrz, ekspert w organizowaniu oficjalnych uroczystości na terenie i z ramienia Diecezji Biskupiej – Arezzo, Cortona, Sansepolcro. Kontakt: [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.