METROMARE – szybki, ekologiczny nadbrzeżny transport z Rimini do Riccione

 Inauguracja zaplanowana jest na sobotę 23 listopada b.r. w obecności ministra infrastruktury i transportu Paoli De Micheli oraz przedstawicieli tutejszych władz na czele z burmistrzem Rimini Andra Gnassi i burmistrzem  Riccione Renata Tosi. Cięcie wstęgi nastąpi o godz. 13.30 w Riccione, następnie w Rimini inauguracja zakończy się  toastem.

Od 15:30 Metromare oferuje darmowe przejazdy dla wszystkich, przez cały niedzielny dzień.

Szybkie, ekologiczne, niezawodne, dostępne dla wszystkich połączenie o długości około 10 kilometrów między stacjami Rimini i Riccione w niecałe 23 minuty. Trasa przebiega  tuż przy linii kolejowej z 15 wygodnymi przystankami, z częstotliwością co 10 minut. 18 metrowe trolejbusy  Metromare są  nowoczesnym dziełem (dzięki temu bardziej komfortowe i przestronne), zasilane najnowszą generacją energii elektrycznej, z możliwością dla pasażerów ładowania telefonów komórkowych i z bezpłatnym dostępem do internetu. Będzie można zabrać także rower lub wygodnie wjechać samemu na własnym wózku inwalidzkim, ponieważ nie ma barier architektonicznych. Na pokładzie zamontowano także kamery wideo dla bezpieczeństwa  oraz systemy zdalnego kontrolowania. Jezdnia Metromare jest przeznaczona wyłącznie do korzystania z usługi transportu publicznego, zarządzana przez Start Romagna: żaden inny pojazd nie będzie mógł przejechać tą trasą, dlatego na jej odcinku nie ugrzęźniemy w korku, a czas przejazdu będzie zawsze taki sam i bardziej komfortowy z maksymalną prędkością 70 km / h;

Pierwszy poranny odjazd planowany jest po 7 rano, ostatni o 21.30, z możliwością przedłużenia usługi o określonych porach roku,  jak np. w Nowy Rok. Według wstępnych szacunków, wyłącznie orientacyjnych, Metromare ma na celu odjęcie 60 procent ruchu drogowego od tras łączących dwa nadmorskie miasta.

WSZYSTKIE ZALETY METROMARE

  • DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH

Konstrukcja przystanków i zastosowana technologia zapewni wszystkim łatwy dostęp, nawet osobom niepełnosprawnym, rodzinom z wózkami, podróżnym z walizkami itp.

Pojazd jest wyposażony w klimatyzację i wygodne siedzenia, wnętrze zaprojektowano tak, aby można było „elastycznie” dostosować się do różnych potrzeb transportowych, pozwalając mieć więcej miejsca na umieszczenie walizek, wózków itp.

  • CICHY I EKOLOGICZNY

Jest to całkowicie elektryczny, bimodalny trolejbus trakcyjny. Na trasie będzie wykorzystywał energię pobieraną przez linię kontaktową elektrowni trolejbusowej.

  • BEZPIECZNY i INNOWACYJNY

Bezpieczeństwo gwarantuje Centralne Centrum Kontroli, które zdalnie nadzoruje lokalizację i trasę każdego pojazdu. Przystanki są oświetlone i wyposażone w systemy nadzoru wideo, również obecne na pokładzie, aby zagwarantować bezpieczeństwo użytkowników. Turyści będą mieli dostęp do  połączenia Wi-Fi,oraz gniazdek dla naładowania telefonów komórkowych oraz większą przestrzeń na bagaże.

METROMARE pozwoli na znaczne ograniczenie ruchu z wielkimi korzyściami środowiskowymi dla nadmorskich miast. Szacuje się, że potencjalnie pełne wykorzystanie METROMARE zmniejszy ruch na nadmorskiej trasie w Rimini o ponad 10 000 prywatnych samochodów dziennie.

  • ZMNIEJSZONE ZANIECZYSZCZENIE O 11%

Według badań zanieczyszczenie powietrza  pyłem zawieszonym  zostanie zmniejszone o 11% w wzdłuż wybrzeża. To około 50 ton pyłu zawieszonego  (PM10) rocznie.

Korespondencja z Emilii Romagni: Aneta Malinowska, autorka stron  Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *