Jak urządzić nowoczesny salon?

Aranżacje w stylu nowoczesnym na dobre zagościły w naszych domach. Rozwiązania tego rodzaju to funkcjonalne, a jednocześnie eleganckie zestawienia. Nowoczesny styl stał się wiodący w aranżacjach łazienek, kuchni, ale przede wszystkim salonów. To najbardziej reprezentatywne miejsce w całym domu, dlatego też staramy się, aby prezentowało się jak najlepiej. Często wymiary i powierzchnia salonu pozwalają również na ciekawe aranżacje. Świetnym dodatkiem i jednocześnie elementem aranżacyjnym są nowoczesne firany. Podpowiadamy dzisiaj, jak urządzić nowoczesny salon, by prezentował się minimalistycznie i przestronnie.

Salon w stylu nowoczesnym

Prostota, minimalizm i funkcjonalność – to główne cechy nowoczesnego stylu wnętrz. To dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie prostolinijną prostotę, porządek, harmonię ale również wyjątkową elegancję. W takim stylu doskonale sprawdzą się monochromatyczne i stonowane barwy. Głównie stawia się na odcienie szarości, bieli, a także subtelnego beżu. W efekcie nowoczesne wnętrza prezentują się jako bardziej przestronne, co przekłada się na wzrost komfortu w czasie przebywania w określonym pomieszczeniu. Styl nowoczesny stawia również na funkcjonalny podział przestrzeni, który ma służyć prawidłowemu oddzieleniu stref pracy i odpoczynku. W tym celu często wykorzystuje się aranżacje z nowoczesnymi firanami, które nie tylko doskonale się prezentują, ale również posiadają praktyczne zastosowanie.

Otwarta przestrzeń

Nowoczesne wnętrza stawiają na odpowiednią organizację przestrzeni, która powinna być przestronna, ale również funkcjonalna i bardzo intuicyjna. Efekt otwartej przestrzeni możemy uzyskać pozbawiając się z pomieszczenia ścian działowych lub zbędnych przedmiotów. Salon z pewnością powiększy się optycznie dzięki zastosowaniu jasnych barw na ścianach. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dodatki, takie jak lustra czy jasne, minimalistyczne grafiki lub obrazy. To, co najczęściej sprawia, że przestrzeń wydaje się większa jest odpowiednia manipulacja światłem. W tym przypadku warto postawić przede wszystkim na dużą ilość dziennego światła. Nowoczesne firany do salonu to produkty wykonane z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu doskonale się prezentują, a także spełniają swoją funkcję. Odpowiednie oświetlenie można również uzyskać stosując jasne i mocne światło.

Minimalistyczne wyposażenie

Styl nowoczesny cechuje się prostotą w wyposażeniu i w zestawieniach, dlatego też ilość mebli należy ograniczyć do zupełnego minimum. W nowoczesnych pokojach dziennych świetnie sprawdzają się duże, przestronne sofy, które najczęściej stanowią punkt główny każdej aranżacji. Warto również postawić na zamknięte i proste szafki o jednolitej kolorystyce, a także oszczędność w dodatkach. Styl minimalistyczny stawia przede wszystkim na użyteczność, dlatego każdy przedmiot znajdujący się w takim wnętrzu powinien być przemyślany pod kątem przeznaczenia.

Subtelne dekoracje

Dekoracje w salonie nowoczesnym to pojedyncze przedmioty, które swoją prostotą i oryginalnością zwracają uwagę w aranżacji. Dlatego też warto postawić tutaj na jedną, efektowną lampę, niż więcej mniejszych dodatków, takich jak rośliny czy zdjęcia w ramkach. Urządzając pokój dzienny należy również odpowiednio przemyśleć aranżację okien, które zawsze doskonale się prezentują. Nowoczesne firany o subtelnym fasonie doskonale dopełnią każde wnętrze urządzone w takim stylu.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.firantex.pl
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *