Tydzień sztuki w Bolonii – ART CITY Bologna

Od 17 do 26 stycznia 2020 Bolonia zaprasza na Tydzień Sztuki, który jest już ósmą edycją ART CITY Bologna – instytucjonalnego programu wystaw, wydarzeń i specjalnych inicjatyw promowanych przez Urząd Miasta Bolonii we współpracy z Bologna Fiere, z okazji targów Sztuki Arte Fiera (24–26 stycznia 2020).

Wielu artystów przedstawi swoje dzieła także w sklepowych wystawach. To będzie na pewno bardzo ciekawy tydzień dla artystów i miłośników sztuki z całego świata, zainteresowanie wydarzeniem wzrasta z roku na rok.

To także dobry moment dla wystawiających się artystów by móc zaprezentować swoje prace tak ogromnej publiczności. Nie zabraknie występów na żywo i ciekawych instalacji na głównych placach miasta.

Wydarzenie będzie koordynowane przez Sztukę Nowoczesną i Współczesną Instytucji Muzeów Bolońskich pod kierunkiem Lorenza Balbi, dyrektora artystycznego MAMbo – Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Bolonii.

Program ART CITY Bologna został potwierdzony w projekcie specjalnym oraz w ponad 20 projektach głównych, w tym wystawach, instalacjach i przedstawieniach, oprócz inicjatyw ART CITY. Ne zabraknie też jednego z najbardziej oczekiwanych spotkań z ART CITY White Night: sobota 25 stycznia nadzwyczajne otwarcie do północy w licznych miejscach ART CITY Bologna, a także w galeriach, niezależnych przestrzeniach wystawowych, zabytkowych budynkach i sklepach i lokalach otwartych dla publiczności.

Aby ułatwić odkrycie projektu specjalnego i głównych projektów, dostępna jest aplikacja z mapą (dostępną z komputera i urządzeń mobilnych).

Aplikacja pozwala łatwo identyfikować i odkrywać poszczególne projekty, uporządkowane w arkuszach informacyjnych z opisami i szczegółowymi informacjami, w celu ułatwienia planowania wizyty w poszczególnych biurach.

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura

Projekt jest finansowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *