Na ferie Polacy wciąż wybierają Zakopane. Pomimo, że ceny rosną, można zaplanować niedrogi wypoczynek

Zakopane jest najchętniej wybieranym miejscem przez Polaków na spędzenie ferii zimowych. Pomimo jednak, że jest to najpopularniejsza miejscowość, to tutaj zimowy wypoczynek należy do jednych z najtańszych. Za nocleg w czasie ferii Polacy w tym roku najwięcej zapłacą w Szczyrku – średnio 97,4 zł za osobę.

Zakopane jest zdecydowanym numerem 1 wśród osób poszukujących noclegu na ferie zimowe. W 2020 roku planuje je tam ponad połowa Polaków.

– Nie bez powodu Zakopane jest uznawane za stolicę Tatr – turyści przyciągani są przez dużą ilość atrakcji, chociażby na samych Krupówkach, ale także bliską odległość do obiektów rekreacyjnych takich jak baseny termalne – komentuje Mateusz Goliat, ekspert Noclegowo.pl.

Popularny również Karpacz czy Poronin

Polacy poszukują noclegu na ferie również w takich lokalizacjach jak Karpacz – 8,1%, Poronin czy Szklarska Poręba – 4,3%. W tych lokalizacjach ceny wahają się nieznacznie. Najtańsze oferty znajdziemy w Zakopanem (pomimo największej popularności) oraz Karpaczu. W tych miejscowościach Polacy zapłacą średnio 50 zł za osobę. Nieco drożej jest w Szklarskiej Porębie średnio 62 zł za osobę. 

Dla chcącego nic trudnego

Dla osób, które planują wyjechać na ferie w opcji „budżetowej” dobrym pomysłem są niewielkie miejscowości, w których liczba turystów jest stosunkowo niewielka. Atrakcji będzie mniej, jednak z pewnością pobyt w nich da możliwość odetchnięcia od miejskiego zgiełku. Można wymienić wśród nich m.in. Uście Gorlickie, Łapsze Niżne, Sól Kiczora, Kostrzyce. W tych lokalizacjach ceny za nocleg zaczynają się już od 25 zł za osobę.

– Ceny na okres ferii rosną, ale umiarkowanie. Wzrosty cen wynoszą średnio 20%. Jak na tak popularny termin, jest to stosunkowo niewielka podwyżka, co z pewnością cieszy wielu turystów planujących ferie – twierdzi ekspert Noclegowo.pl.

Nocleg w centrum lub blisko stoku

60% Polaków na okres ferii zimowych wybiera apartamenty oraz pokoje w kwaterach prywatnych. Wybór ten może być motywowany kwestiami finansowymi. W przypadku apartamentów dla turystów dużym plusem jest również prywatność i swoboda.

Poza ceną, duże znaczenie przy wyborze noclegu na ferie odgrywa również lokalizacja. Najczęściej wybierane obiekty są bardzo dobrze skomunikowane z centrum oraz z pobliskimi stokami narciarskimi. W dalszej kolejności rolę odgrywa wystój noclegu – górski klimat nadaje charakteru planowanemu wypoczynkowi.

Tekst opracowała Redakcja noclegowo.pl
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *