Czym jest praca w chmurze? parę słów o księgowości online

Praca w chmurze, nazywana chmurą obliczeniową lub internetową, umożliwia przechowywanie dużej ilości danych na serwerze wybranego usługodawcy. Dostęp do chmury wymaga jedynie posiadania łącza internetowego. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które jest stosowane nie tylko przez użytkowników indywidualnych, ale też firmy i biura rachunkowe.

Praca w chmurze, nazywana chmurą obliczeniową lub internetową, umożliwia przechowywanie dużej ilości danych na serwerze wybranego usługodawcy. Dostęp do chmury wymaga jedynie posiadania łącza internetowego. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które jest stosowane nie tylko przez użytkowników indywidualnych, ale też firmy i biura rachunkowe. 

Praca w chmurze, czyli gdzie?

Praca w chmurze umożliwia przesyłanie dużej ilości danych na serwery usługodawcy np. Comarch, gdzie są bezpiecznie przechowywane. Zdalny dostęp do przesyłanych plików umożliwia sprawny obieg dokumentacji i prowadzenie pełnej księgowości przy współpracy z biurem rachunkowym. Decydując się na korzystanie z chmury mamy możliwość regularnego, automatycznego backupu przesyłanych danych, dlatego ten sposób prowadzenia księgowości jest bardzo bezpieczny.

Zalety korzystania z chmury 

Praca w chmurze umożliwia zdalną kontrolę nad wszystkimi plikami i danymi dotyczącymi firmy np. fakturami (pro forma, zaliczkowymi, sprzedaży itp., CRM (kalendarzem zadań, kontaktem z klientami handlowymi, tworzeniem grafiku dla współpracowników). Dodatkowe zalety korzystania z chmury to:  

  • Brak konieczności przechowywania plików i dokumentów na dysku – korzystając z chmury nie trzeba przejmować się ilością miejsca, które zajmują pliki na komputerze. Wystarczy przesłać je na dysk internetowy. Wadą może być pojemność niektórych dysków, którą można zwiększyć za drobną opłatą. 
  • Wygoda korzystania – z chmury można korzystać w dowolnym miejscu na świecie i o każdej porze. Wystarczy posiadać dostęp do internetu, by móc np. wystawiać faktury lub prowadzić magazyn.
  • Brak ryzyka utraty danych – to bardzo ważne przy prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa. Przy awarii stacjonarnego komputera lub dysku, dane mogą zostać bezpowrotnie utracone. W przypadku pracy w chmurze, nie ma takiej możliwości. Wszystkie dane są bezpiecznie przechowywane w bezawaryjnej chmurze oraz regularnie kopiowane.
  • Możliwość dzielenia plików bez potrzeby tworzenia sieci – w chmurze możliwe jest współdzielenie danych oraz plików ze współpracownikami lub innymi firmami. Nie trzeba do tego celu tworzyć specjalnej sieci ani generować dodatkowych kosztów np. poprzez zatrudnienie informatyka. Praca w grupie jest dużo łatwiejsza, ponieważ może odbywać się na tym samym pliku jednocześnie w czasie rzeczywistym.

Księgowość online w chmurze 

Korzystanie z programu Comarch ERP Optima pozwala na realizowanie usług pełnej księgowości bez potrzeby dostarczania dokumentów do biura rachunkowego. Faktury są szybciej księgowane, a właściciel firmy nie musi tracić czasu na dojazdy, żeby osobiście przekazać dokumenty. Moduły dostępne w programie to m.in księga rachunkowa, podatkowa oraz przychodów i rozchodów. 

Atutem korzystania z programu jest automatyczna aktualizacja, zgodnie z aktualnymi przepisami oraz bieżąca kontrola księgowa. Dzięki współdzieleniu plików, biuro rachunkowe ma stały dostęp do wszystkich potrzebnych informacji, tak samo jak właściciel firmy. Wykorzystanie Comarch ERP Optima pozwala na przejrzystą, łatwą współpracę z wykorzystaniem najnowszych technologii. 

źródło: Biuro rachunkowe Optimum – optimumbiuro.com.pl
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *