Wielki sukces włoskich lekarzy: wyizolowali koronawirusa 2019-nCoV

Wspaniała wiadomość nadeszła dziś z Włoch. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej włoski minister zdrowia, Roberto Speranza, ogłosił, że w szpitalu Spallanzani w Rzymie udało się zsekwencjonować cały kod genetyczny koronowirusa 2019 – nCoV.

W szpitalu tym przebywa dwoje chińskich turystów, u których potwierdzono zakażenie tym wirusem (ich stan jest określany jako dobry). 'To krok dla całej społeczności naukowej, który przyspieszy badania nad tą chorobą. Włoski system opieki zdrowotnej jest jednym z najlepszych na świecie' – oświadczył Speranza i zapewnił, że wyniki badań włoskich lekarzy zostaną przekazane do dyspozycji całej wspólnocie międzynarodowej.

„Teraz otwierają się możliwości dla nowych testów diagnostycznych i szczepionek. Włochy stają się rozmówcą i punktem odniesienia do tych badań.” – dodał Giuseppe Ippolito, dyrektor szpitala chorób zakaźnych Spallanzani w Rzymie.

Wyizolowanie koronawirusa 2019 – nCoV jest olbrzymim sukcesem włoskich lekarzy, sukcesem o znaczeniu globalnym. Na uwagę zasługuje też fakt, że udało się tego dokonać w ekspresowym tempie.

Korespondencja: Józefina Plesner
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

75 + = 84