Jak kupować buty online, aby dobrze je dobrać

Korzyści, jakie niosą za sobą zakupy online, doceniają użytkownicy na całym świetnie. Możliwość kupowania butów bez wychodzenia z domu to tylko jeden z wielu atutów. Jeżeli obawiasz się, że źle dobierzesz rozmiarem, nie martw się! Dziś odpowiadamy na pytanie jak kupować buty online, aby dobrze je dobrać.

Jak dobrać rozmiar buta kupując przez internet?

Zakupy obuwia przez internet różnią się od tych, których dokonujemy w sklepach stacjonarnych. Nie masz możliwości ich dotknięcia ani przymierzenia. W związku z tym jak dobrać rozmiar buta kupując przez internet? W pierwszej kolejności musisz nauczyć się szukać, wybierać i oceniaj obuwie. I choć początkowo może Ci się wydawać to trudną rzeczą, to wystarczy tylko stosować się do kilku podstawowych zasad.

  • Dokładnie zmierz stopę, aby uzyskać wymiar długości stopy i wkładki wewnętrznej,
  • Zawsze dokładnie sprawdzaj informacje dotyczące rozmiarów. Pamiętaj, że w zależności od producenta, rozmiary mogą różnić się długością wkładki,
  • uważaj na oznaczenia europejskie i amerykańskie. Te numeracje różnią się od siebie i stosują inny system miar. Jeżeli dokładna długość nie jest podana, poproś sprzedawcę, aby podał ą w centymetrach.
  • Buty na jesień i zimę powinny być luźniejsze, ponieważ musi być miejsce na grubszą skarpetę. Obuwie letnie powinny być idealnie dopasowane.

Jak prawidłowo zmierzyć stopę?

Kupowanie online uniemożliwia przymierzenie buta. Aby wiedzieć, jak dobrać rozmiar buta kupując przez internet, musisz najpierw prawidłowo zmierzyć stopę. Na podstawie otrzymanego wyniku, wybierzesz odpowiedni rozmiar. Jak to zrobić? Wystarczy uszykować kartkę papieru A4, ołówek lub długopis oraz linijkę. Następnie:

  1. Połóż gołą stopę na czystej kartce i za pomocą długopisu lub ołówka, odrysuj ją.
  2. Zaznacz dwa najbardziej wystające punkty, czyli koniec pięty oraz długiego palca.
  3. Następnie przyłóż linijkę do punktów i na zapisz wymiar na kartce
  4. Do wymiaru dodajemy 0,5 cm.

W ten sposób otrzymujemy długość wkładki wewnętrznej. Pamiętaj, aby pomiar dokonać wieczorem, gdy stopa jest zmęczona. Jeśli nie masz pewności, który rozmiar wybrać, skontaktuj się z właścicielem sklepu. Z pewnością Ci pomoże.

Dlaczego warto kopiować buty online?

Zakupy online niosą za sobą wiele korzyści. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość robienia zakupów bez wychodzenia z domu. Możemy je robić nie tylko w czasie obsługi klienta, ale również poza czasem pracy. W przypadku sklepów stacjonarnych jesteśmy uzależnieni od godzin ich otwarcia. Często uniemożliwia nam to zakupy, ponieważ sklepy są zamykane, gdy kończymy pracę. Ponadto sklepy internetowe oferują szeroką gamę produktów. Znajdziemy w nich zdecydowanie więcej modeli niż w sklepach stacjonarnych. Ich atutem jest również błyskawiczna wysyłka, która kurier dostarczy do domu.

Większość sprzedawców oferuje również dodatkowe punkty lojalnościowe dla stałych klientów, a także zachęca rabatami i kodami zniżkowymi np. za zapisanie się do newslettera. Ceny również są bardziej atrakcyjne. Również dodatkowe punkty lojalnościowe dla stałych klientów, a także zachęca rabatami i kodami zniżkowymi np. za zapisanie się do newslettera. Ceny również są bardziej atrakcyjne.

Jeżeli szukasz ponadczasowego obuwia, wejdź na https://steptop.pl/ i znajdź coś dla siebie.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

79 + = 81