POLSKA MALARKA BEATA MURAWSKA NA ARTE GENOVA 2020

Beata Murawska, polska malarka mieszkająca aktualnie w Ligurii, już po raz drugi wzięła udział w „Arte Genova 2020, XVI. Mostra mercato d’arte moderna E contemporanea” w dniach 13-17 lutego 2020.

W zeszłym roku wystawiała 2 obrazy z Galerią Merighi, w tym roku, dzięki
współpracy z Galerią Satura, bardzo znaną zarówno w Genui jak i w całych Włoszech, artystka miała do dyspozycji więcej przestrzeni i mogła zaprezentować większy obraz.
Targi Sztuki ArteGenova to prestizowa impreza, poświęcona promocji i popularyzacji sztuki współczesnej. Jak co roku „Arte Genova” zagości w w przestrzeni galeryjnej XV. wiecznego Palazzo Stella, usytuowanego w historycznym centrum Genui, i będącego dawną siedzibą arystokratycznego rodu Stella.

Ekspozycja Beaty Murawskiej

Spektakularne pomieszczenia pałacu jak np. „ Sala Wielka” „Sala Kolumnowa” „Sala Główna”, “Sala Studnia”, “Sala Pomysłów” o łącznej powierzchni ok. 500 m2, stanowią idealną oprawę dla prestiżowych projektów i wydarzeń artystycznych.
„- W targach jak co roku uczestniczyły uznane galerie włoskie i zagraniczne – skomentowała imprezę Beata Murawska – Poziom wystawiających był bardzo wysoki. Zaprezentowano dzieła nie tylko znanych włoskich artystów, ale też sław międzynarodowych, jak Banksy, Jeef Koons, Andy Warhol… Można było zorientować się w najnowszych
trendach sztuki współczesnej…”
Imprezę, której dyrektorem artystycznym jest Mario Napoli, organizuje Stowarzyszenie Kulturalne Satura, z siedzibą w Palazzo Stella. Poprzednia edycję, w 2019 roku, odwiedziło 37.000 osób zainteresowanych sztuka współczesna, w tym wielu kolekcjonerów z różnych państw.

Katalog Arte Genova


Mario Napoli, prezes i założyciel Stowarzyszenia Satura, jest malarzem i znanym krytykiem sztuki. Działalność Stowarzyszenia zaowocowała tym, że Palazzo Stella przekształciło się w Centrum Promocji i Prezentacji Sztuki Współczesnej. Centrum Satura ma w swym dorobku ponad 620 wystaw sztuki, a ponad 520.000 odwiedzin zawdzięcza m.in. komunikacją z 35.000 odbiorcami newslettera i 14.000 fanami na Facebook’u. Jest to siedziba narodowego konkursu SaturaArte, Biennale GenovArte,
międzynarodowego konkursu SaturaPrize.

Autor: Barbara Czechmeszyńska-Skowron / Fundacja Pokolenia Pokoleniom, korespondentka ds. kultury, sztuki, artystów
Foto: z Archiwum Beata Murawska
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

33 − = 32