Marche: #2 miejsce na świecie w prestiżowym rankingu Best in Travel 2020

Marche to jedyne włoskie miejsce wskazane i wyselekcjonowane wśród 30 atrakcji turystycznych w rankingu przewodnika turystycznego Lonely Planet Best in Travel 2020. Dzieli się on na 3 kategorie: 10 państw, 10 regionów i 10 miast.

Region Marche znalazł się na 2. miejscu tuż po Jedwabnym Szlaku centralnej Azji. Włoski region środkowych Włoch pokonał regiony Japonii, USA, Australii, Chin, Hiszpanii i Argentyny. Klasyfikacja ta dotyczy destynacji wartych odwiedzenia w tym roku, uwzględniając przede wszystkim jakość jak i cenę.

Marche znajdują się w centralnej części Włoch, nad wybrzeżem Adriatyku. Sąsiadują z Toskanią, ale nie są aż tak znane. Bogate są w nadmorskie i górskie mety turystyczne. Fantastyczne na wycieczki rowerowe, wspaniale proponowane w spocie reklamowym. Zielone wzgórza pełne cudnych malutkich miasteczek, a w nich zabytki ukryte dla prawdziwych koneserów sztuki. Nie brakuje tu wspaniałych widoków, kulinarnych pyszności i wina.

Regionalny wydział turystyki postanowił wyposażyć wszystkich lokalnych operatorów turystycznych w replikę odznaczenia, do umieszczenia w ich lokalach. Zaprosił ich zatem  do przepięknej sali portretów Pałacu Priori w Fermo dnia 17 lutego o godzinie 17.00 na uroczystość wręczenia “zestawu Best in Travel 2020”

– Lonely Planet to niezależny przewodnik turystyczny – powiedział Luca Ceriscioli prezydent Regionu Marche – którego opinia jest ceniona na całym świecie, gdyż niczym nieuwarunkowana. To wyróżnienie jakie otrzymaliśmy jest przede wszystkim za naszą pasję i zaangażowanie w turystykę (…) Jest dla nas punktem wyjścia, a nie tylko punktem docelowym. (…) Musimy podbić rynek międzynarodowy, aby móc jeszcze bardziej się rozwinąć.

Wśród zaproszonych na tę uroczystość touroperatorów i przedstawicieli hoteli był również B&B Sotto le Palme, prowadzony przez Polkę, Annę Siek. Od kilku lat proponuje ona swój apartament, który jest częścią willi z ogrodem dla spędzenia wspaniałych wakacji w cieniu palm. B&b położony jest między górami a morzem i oferuje włosko-polską atmosferę. Urlop we Włoszech warto jest spędzić tu o każdej porze roku. Atrakcji jest wiele. Prezydent Ceriscioli zapytany o miejsce jakie najbardziej poleca Polakom odpowiedział tak:

– Nie mogę uprzywilejować żadnego z zakątków regionu Marche, ale z tego co wiem, to miasto Loreto jest jednym z najbardziej odwiedzanych przez polskich turystów. Zapraszamy do poznania nie tylko nadmorskich ale i górskich okolic Marche.

Korespondencja z Marche Anna Traczewska, autorka bloga PLorIT.

Wszelkie prawa zastrzezone.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *