Koronawirus: Czerwone strefy w Lombardii, Piemoncie, Wenecji Euganejskiej, Emilii Romanii i Marche

Ponad tysiąc infekcji. Emilia Romagna zamyka 5 gmin do 3 kwietnia. Modena, Reggio Emilia, Parma, Piacenza i Rimini to „obszary czerwonej strefy” zagrożenia koronawirusem. Na tym obszarze  do chwili obecnej nastąpiło 48 zgonów.

 „Obszary czerwonej strefy” zostaną rozszerzone również na całą Lombardię i 14 innych gmin w regionach Piemontu, Wenecji Euganejskiej, Marche.

Zakaz przemieszczania się: wyjazd ze strefy będzie dozwolony tylko za pozwoleniem  w gminach Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Rimini, Pesaro i Urbino, Wenecja, Padwa, Treviso, Asti, Alessandria, Novara, Verbano Cusio Ossola, Vercelli. Nowy dekret rządowy  w kwestii powstrzymania wirusa będzie obowiązywał od 8 marca do 3 kwietnia.

W celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19 i powstrzymania go, zabrania się wjazdu i opuszczania wyżej wymienionych prowincji, „z wyjątkiem podróży uzasadnionych związanych z pracą lub sytuacjami kryzysowymi”. Na „ obszarach czerwonej strefy ” obywatele z  gorączką (powyżej 37 stopni, ) będą musieli pozostać w domu i ograniczyć kontakty. Obecnie są zamknięte siłownie, baseny, muzea, teatry, i centra sportowe, targowe i kulturalne….

Korespondencja: Aneta Malinowska   autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura

Projekt jest finansowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
One thought on “Koronawirus: Czerwone strefy w Lombardii, Piemoncie, Wenecji Euganejskiej, Emilii Romanii i Marche

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 3 = 4