Koronawirus: aktualności z Lombardii

Koronawirus w Lombardii. Statystyki z niedzieli 8 marca: około 4200 osób zarażonych, w tym 400 osób na oddziale intensywnej terapii, 267 osób zmarło (w ostatnim dniu aż 113).

Najwięcej zarażonych zanotowano w miastach: Bergamo (997), Lodi (811), Cremona (665), Brescia (501), Mediolan (406), Pavia (243). Nieco mniej przypadków zanotowano w miastach: Monza (59), Mantua (56), Lecco (53), Varese (32), Como (27), Sondrio (6).

Do 3 kwietnia mieszkańcy muszą absolutnie unikać przemieszczania się do i na zewnątrz strefy czerwonej, a także na terenie terytorium strefy, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.

Przypominamy, że w obrębie regionu zamknięto szkoły, ośrodki kulturalne, kina, muzea, teatry, obiekty sportowe, w tym wyciągi narciarskie. Bary i restauracje czynne są do godziny 18.00 pod warunkiem, że właściciel zapewni klientom dystans bezpieczeństwa minimum 1 metra. Centra handlowe są zamknięte w soboty i niedziele z wyjątkiem supermarketów i aptek.

Czy zakazy w czerwonej strefie wystarczą, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się infekcji? Tylko czas pokaże. Z pewnością, wszystko zależy od poczucia odpowiedzialności samych obywateli….
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *