Lombardia: wciąż ciężka sytuacja. Mediolan organizuje tymczasowy szpital w halach targowych

Liczba zakażonych wirusem Covid-19 w Lombardii wciąż wzrasta, co prawda w nieco wolniejszym tempie niż w poprzednich tygodniach (procentowo się zmniejsza), ale sytuacja jest nadal bardzo poważna. Aktualnie wzrost zarażonych w Lombardii szacuje się na 10%, podczas gdy w całym kraju wynosi średnio 12,5% (źródło: IlSole24Ore). Przy czym w niektórych miastach Lombardii wzrost zachorowań jest niepokojąco wysoki: w Mediolanie wynosi 17%, w Mantui 21,7%, w Como 16,3%, Varese 15,8%, a w Sondrio aż 60%!

Dane z całego terytorium Lombardii z 17 marca podają 16 220 przypadków, 1640 osób już zmarło. Na oddziałach intensywnej terapii w Lombardii przebywa aktualnie 879 pacjentów. Lokalne media z Bergamo (gdzie zarejestrowano jedno z największych ognisk koronawirusa), podają, że liczba przypadków śmiertelnych może być znacznie większa, ponieważ nie na wszystkich osobach zmarłych w podeszłym wieku przeprowadzany jest test.

Dlatego też w Mediolanie rozpoczęła się ekspresowa budowa tymczasowego szpitala w dwóch halach targowych FieraMilanoCity – oświadczył prezydent Lombardii Attilio Fontana. Szpital ma pomieścić 400 miejsc. Struktura ma być przystosowana w ekspresowym tempie 10 dni od chwili przejęcia w posiadanie nowych respiratorów. Włoski Czerwony Krzyż już podarował 40 respiratorów i innych potrzebnych urządzeń wspomagających terapię.

Korespondencja z Lombardii: Agnieszka B. Gorzkowska
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *