„Nie mamy alternatywy” – Premier Włoch zaostrza ograniczenia

Późnym wieczorem 21 marca premier Włoch Giuseppe Conte kolejny raz zaostrzył i tak już surowe ograniczenia działalności produkcyjnej, handu i usług, które nie są ściśle niezbędne i kluczowe dla zagwarantowania dóbr pierwszej potrzeby. Jakakolwiek inna działalność niestrategiczna ma być zamknięta. Od niedzieli 22 marca wszystkie punkty sprzedaży oprócz supermarketów, aptek (i tzw. parafarmacie) i kiosków z prasą i tytoniem będą zamknięte. Przy czym supermarkety mogą być otwarte bez ograniczeń, nie ma powodów do magazynowania zapasów. Pozostaną czynne usługi bankowe, finansowe, ubezpieczeniowe, jak również usługi transportowe. Działalność tzw. smartworking jest dozwolona.

Po raz kolejny premier przekonuje o konieczności pozostania w domach, bo nie ma alternatywy. Tylko w ten sposób możemy chronić siebie i naszych bliskich.

W najkrytyczniejszej fazie epidemii spowolniona została produkcja kraju, ale nie wstrzymana. Premier Conte zapewnia jednak, że władze państwowe czuwają nad sytuacją i przygotowują się do wystartowania na pełnych obrotach jak tylko zakończy się kryzys. Teraz musimy chronić najdroższego nam dobra – życia.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *