Urodziny Rzymu 21.04.2020

W tym roku Rzym świętuje 2773 urodziny
21 kwietnia 753 r. pne. Romulus, który według legendy był synem boga wojny Marsa i westalki Rea Sylwiii, zakłada miasto na wzgórzu palatyńskim. Od tego momentu zaczyna się historia Wiecznego Miasta. 

Koronawirus pokrzyżował wszystkim plany uroczystego świętowania urodzin na ulicach Rzymu. W minionych latach Schody Hiszpańskie były dekorowane wspaniałymi różowo-białymi rododendronami. Wiele muzeów było udostępnionych gratis dla publiczności.  Ogród Różany na Aventynie zapraszał, aby zachwycać się kolorami i zapachem kwiatów. Były organizowane liczne wykłady,  spotkania, konkursy odnoszące się do tematu święta.  
Grupa „Gruppo Storico Romano” co roku proponowała Miastu bogaty program uroczystości, zaczynając od przemarszu „starożytnego” wojska Cesarstwa Rzymskiego ulicami miasta, rekonstrukcje historyczne po piknik na Circus Maximus. 

W tym roku Urodziny Rzymu odbędą się w wirtualnym świecie. Tam będziemy mogli zgasić świeczki na urodzinowym torcie. 


Zapraszamy Was do śledzenia uroczystych obchodów na stronie Facebook GRUPPO STORICO ROMANO ROMA poprzez Live streaming. 

Korespondencja z Lacjum Maja Krajnowska, autorka strony Podróż do Rzymu.
One thought on “Urodziny Rzymu 21.04.2020

  1. Joanna

    Uwielbiam ten kraj, uwielbiam Rzym, maiłam odwiedzić w tym roku Rzym w maju, no cóż odwiedziny muszą poczekać. Podróże po Włoszech to jedna z moich pasji. Nie miałam pojęcia że to już 2773 lata, jak ten czas szybko leci 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *