Siłownie, sale gimnastyczne, kursy tańca, baseny… Kiedy ponowne otwarcie?

Czekamy z niecierpliwością na powrót do „normalności”, a więc także do naszych sportowych aktywności i przyzwyczajeń. Niemniej jednak wątpliwości co do warunków higienicznych na siłowniach i w salach gimnastycznych jest wiele, trudno utrzymać sterylną czystość przyrządów i dystans pomiędzy ćwiczącymi, nie mówiąc już o kursach tańca, gdzie styczność pomiędzy kursantami jest nieunikniona.

Z pewnością wprowadzone zostaną nowe zasady higieny w ośrodkach sportowych, na siłowniach i na basenach, z obowiązkiem częstego wietrzenia pomieszczeń, i dezynfekcji wszystkich powierzchni i przyrządów. Szatnie mają być zamknięte, tak więc każdy musi przyjść do siłowni już w sportowym stroju. Kluby sportowe będą mogły przedłużyć godziny otwarcia tak aby unikać większych zgromadzeń. Dystans osób ćwiczących od instruktorów (obowiązkowo w maseczkach i rękawiczkach) ma sięgać 2 metrów. Nie wiadomo jeszcze czy można będzie używać klimatyzacji, a przy wysokich temperaturach w lecie, trudno sobie wyobrazić idealne warunki do uprawiania sportu.

Otwarcie ośrodków sportowych we Włoszech zapowiadane jest na 25 maja, przy czym niektóre ośrodki będą mogły rozpocząć działalność nawet wcześniej – podają włoskie media. Jednakże drastyczne zmiany wprowadzane do lokali sportowych mogą odbić się znacząco na kosztach utrzymania, a co za tym idzie na opłatach i abonamentach ich użytkowników….
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *