Sezon weselny po koronawirusie i „luz blues” na parkietach

We Włoszech powoli z przymusowego letargu budzi się sektor ślubno-weselny. Ścisłe zasady prewencyjne anty-Covid19 nadal oczywiście obowiązują przy organizowaniu jakiejkolwiek ceremonii, ale są już pierwsze sygnały chęci jak najszybszego powrotu do wspólnego świętowania, a co najważniejsze, do zawierania małżeństw.

Jak będą wyglądały śluby i wesela w najbliższych tygodniach i miesiącach? Pytają nie tylko zainteresowane młode pary, ale również agencje wedding-planner, restauratorzy, hotelarze, fotografowie, i cała pozostała machina organizacji ceremonii ślubnych.

Każdy region Włoch wprowadza coś w rodzaju listy reguł przewodnich, które trzeba wziąć pod uwagę przy organizowaniu ślubu kościelnego lub cywilnego.

W południowych regionach Włoch, w Kampanii czy na Sycylii już od kilku tygodni można oficjalnie celebrować śluby, a od 15 czerwca jest to możliwe również w regionach Apulii, Lacjum, Lombardii, Piemoncie, Wenecji Euganejskiej, i innych.

Zdecydowanie preferowane są rezydencje z dużym parkiem, ogrodem, lub choćby tarasem, gdzie można biesiadować na świeżym powietrzu. Miejsca przy stołach weselnych powinny być rozstawione tak aby zapewnić minimum 1 metr dystansu pomiędzy gośćmi, z wyjątkiem nowożeńców.

Nie wskazane jest też gromadzenie się tłumne przy jednym stole, więc bufet szwedzki chwilowo przejdzie w zapomnienie, to teraz nienajlepsze rozwiązanie, ponieważ nikt nie powinien sam się obsługiwać pochylając się z łyżką czy widelcem nad półmiskami przeznaczonymi dla wielu osób. Chyba że przystawki będą opakowane jednorazowo… Zresztą jednorazowe porcje, serwowane gościom indywidualnie, tak czy owak staną się priorytetem.

W restauracjach zamkniętych goście, którzy wstaną od stołu, będą zmuszeni nałożyć maseczkę na twarz. Również ekipa foto-video będzie musiała zachowywać się odpowiedzialnie, utrzymać odpowiednią odległość od nowożeńców i gości., oraz zakrywać twarz maseczką.

Tańce i hulanki weselne? Luz blues! Na parkiecie musi być odpowiednio dużo miejsca aby tańczący goście mieli do dyspozycji 2 metry kwadratowe na osobę.

Nie pozostaje więc życzyć wszystkiego najlepszego zarówno młodym parom jak i organizatorom!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *