Kolejna tragedia nad jez. Garda: utonął polski nurek

Limone sul Garda (Brescia): W poniedziałek 22 czerwca późnym wieczorem wyłowiono z jeziora ciało polskiego nurka. 45 letni mężczyzna zanurzył się w jeziorze Garda w godzinach popołudniowych w miejscowości Campione del Garda.

Jak podają lokalne media, jego celem było osiągnięcie głębokości 60/70 metrów. Miał zapas tlenu na dwie godziny. Niestety Polak już się nie wynurzył. Na brzegu czekała na niego matka i gdy syn nie dawał znaku życia, wezwała pomoc.

Około 15.30 na miejsce przybyły specjalistyczne służby ratownicze z Mediolanu, ekipa wolontariuszy znad jeziora Garda, oraz karabinierzy i strażacy, którzy wszczęli poszukiwania helikopterem. Ciało znaleziono w pobliżu miejscowości Limone sul Garda, na głębokości 162 m.

Jezioro Garda jest jednym z ulubionych miejsc pasjonatów nurkowania, niestety stało się także miejscem wielu tragedii: w ostatnich latach zginęło tam czterech doświadczonych polskich nurków bijących rekordy w tym sporcie. W tym roku, to kolejna tragiczna śmierć polskiego nurka w głębinach jeziora Garda...
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *