Jak powinien wyglądać profesjonalny salon kosmetyczny?

Wysokiej klasy gabinet kosmetyczny, do którego klienci wracają z przyjemnością, powinien odznaczać się przede wszystkim profesjonalnym personelem i nowoczesnym sprzętem do wykonywania zabiegów. Oprócz dobrze wykwalifikowanej kadry niezwykle istotne jest odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni gabinetu i wyposażenie go w niezbędne meble i akcesoria. Wrażenie, jakie robi salon już na samym wejściu, może zaważyć o tym, czy nasz gość zechce skorzystać z usług gabinetu. W co powinien być wyposażony profesjonalny salon kosmetyczny i jak powinien wyglądać, by zatrzymać klientów na dłużej?

Profesjonalny sprzęt i akcesoria do wykonywania zabiegów

Żaden salon nie może obejść się bez odpowiedniego wyposażenia. Aby miejsce mogło uchodzić za profesjonalne, absolutną podstawą są sprzęty do wykonywania zabiegów dostosowane do profilu prowadzonej działalności oraz wysokiej jakości fotel kosmetyczny. W szczególności na ten ostatni nie powinniśmy żałować pieniędzy, wyposażając salon od podstaw. Fotel jest o tyle ważny, że klient będzie w nim spędzał większość czasu, odwiedzając nasz gabinet. Dobrze, by był wyposażony w wielostopniową regulację, dającą możliwość dostosowania jego pozycji do użytkownika. Profesjonalny salon kosmetyczny nie funkcjonuje także bez sprzętu i urządzeń, dzięki którym jesteśmy w stanie zaoferować usługi najwyższej jakości.

Spójne i estetyczne wnętrze

Ogromne znaczenie w urządzaniu salonu ma jego wnętrze. Już od progu musimy zachęcić klienta, by chciał skorzystać z naszych usług. Dobrze jest oprócz strefy, w której wykonywane są zabiegi, zagospodarować miejsce na estetyczną ladę, gdzie witamy naszych gości. Oprócz tego w salonie powinien znaleźć się kącik, w którym ustawimy kanapę, fotel i stolik, gdzie w razie potrzeby każdy będzie mógł komfortowo poczekać na swój zabieg. Równie istotne są meble, dzięki którym nie tylko usystematyzujemy sprzęt i akcesoria, ale także wyeksponujemy kosmetyki. W tej roli dobrze sprawdzą się szuflady, regały i witrynka lub półki do ekspozycji. Dobrze jest trzymać się raz obranego stylu i zachować spójność wszystkich elementów i dodatków. Dopełnieniem aranżacji powinno być odpowiednio dobrane oświetlenie. Na ścianach dobrze sprawdzają się jasne barwy, warto zastanowić się też nad nowoczesną fototapetą, która ożywi wnętrze. W dobrym tonie będzie też zadbanie o przyjemny zapach unoszący się w salonie oraz relaksującą i niezbyt głośną muzykę wprawiającą w dobry nastrój.

Czystość i higiena to podstawa

Oprócz odpowiedniego wyposażenia i zaaranżowania przestrzeni, profesjonalny salon kosmetyczny musi zachęcać czystością. Żaden klient nie wróci do miejsca, w którym nie dba się odpowiednio o higienę. Wszystkie zabiegi muszą być wykonywane przy zachowaniu sterylności narzędzi i pomieszczenia, w którym świadczymy usługę. Dobrze jest pomyśleć o wygodzie dbania o czystość salonu już na etapie jego urządzania. Należy więc wyposażyć się w akcesoria jednorazowego użytku, zadbać o schludne uniformy dla personelu i o podstawowe środki czystości.

Artykuł powstał we współpracy z idylla-studio.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *