Gdzie Włosi spędzą tegoroczne wakacje?

Badania wykazują, że pomimo niepewnej sytuacji związanej z wirusem Covid 19 prawie połowa Włochów, a dokładnie 47,5% wybiera się jednak na wakacje w sezonie czerwiec-październik 2020.

Znaczna większość włoskich turystów pozostanie jednak w kraju: 83% (największym zainteresowaniem cieszą się regiony Apulia: 12,4%, Sycylia: 11% i Toskania: 10,6%. A tylko niewielki procent Włochów wybierze się za granicę.

Wielki powrót do domów letniskowych. W ostatnich latach drugie domy/mieszkania na lato popadły nieco w niełaskę, Włosi stopniowo odchodzili od tej formy spędzania wakacji stawiając na podróże po świecie. W dobie pandemii ten trend z lat 70-90 tych póki co wydaje się najbezpieczniejszą opcją spędzenia urlopu. Duża część turystów wybierze wynajem prywatnych apartamentów lub wyjedzie do rodziny. 16,5% Włochów zatrzyma się w hotelu.

Ci, którzy wybierają się za granicę na ogół preferują kraje nad Morzem Śródziemnym (37%), na północ Europy wybierze się 29% Włochów, a do krajów Europy wschodniej 12,7%.

Dalsze wakacje cieszą się w tym roku małym zainteresowaniem, np. do USA planuje wyjazd 6,9% , do Azji 3%, do Ameryki Łacińskiej 2,7% , do Kanady 0,8%, a do Rosji 0,2%. 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

85 − = 75